HomeBiznesBudowa supermarketu

Budowa supermarketu

Przedsiębiorcy, którzy zgromadzili większa ilość gotówki, którą można oszacować w milionach złotych, nieraz zastawiają się, w co można takie pieniądze zainwestować, by nie stracić, a jeszcze systematycznie zarabiać. Jest wiele takich możliwości. Niejedna z takich osób, znających się na biznesie kupuje działki inwestycyjne. Można je potem wykorzystać w różnorodny sposób.

Dlaczego supermarket

W mniejszych miastach, gdzie brakuje ogromnych pasaży handlowych oraz hipermarketów, zazwyczaj potrzeba sklepów, które będą mogły zaspokajać codzienne potrzeby mieszkańców. Dlatego na osiedlach czy też przedmieściach można wybudować taki supermarket, jeżeli tylko uda się znaleźć odpowiednia działkę.

Najlepiej, by teren inwestycyjny był położony przy ruchliwej drodze z dobrym dojazdem. Jeszcze lepiej sprawdzą się supermarkety położone po prostu na osiedlach mieszkalnych, ale takie działki inwestycyjne trudno jest kupić, ponieważ zazwyczaj są już zagospodarowane.

Odpowiednia wielkość

Trzeba pamiętać, że budowa supermarketu to nie tylko wzniesienie samej bryły budynku, ale także dodatkowych punktów takich jak magazyny czy parkingi. Na to potrzeba powierzchni. Z tego względu przez zakupem takich terenów jak działki inwestycyjne trzeba się dobrze zastanowić, ile gruntu będzie nam potrzeba.

Jeżeli kupimy za małą działkę, może się okazać, że interes jest zupełnie nieopłacalny, ponieważ nie uda się zbudować sklepu wielkopowierzchniowego, ale na przykład o wiele mniejszy i nie zostanie od wykorzystany efektywnie. W takim wypadku grunt inwestycyjny można wykorzystać na coś innego, na przykład wybudowanie siłowni na powietrzu, jednakże to już nie będzie przynosiło spodziewanych dużych zysków.

Inwestycja zwrotna

Trzeba pamiętać, ze zanim zyskamy, musimy wyłożyć ogromne pieniądze na działki inwestycyjne. Dobrej jakości ziemia tego typu jest wysoko ceniona. Jeżeli nie możemy sobie na to pozwolić, czyli nie mamy gotówki lub zdolności kredytowej, to najlepiej zapomnieć o tego typu biznesie. Być może nie jest to rodzaj inwestowania dla nas.

Oczywiście po czasie inwestycja się zwróci w postaci naprawdę ciekawych pieniędzy, jednakże zanim to się stanie trzeba do interesu nieraz dokładać. Nie można liczyć na to, że biznes zwrócić się w ciągu pierwszego roku. Z tego względu, zanim zdecydujemy się na inwestowanie w ziemię i budynki komercyjne, najpierw trzeba się zastanowić, czy to, że zwrot nie nastąpi tak szybko jak się spodziewamy będzie wielką przeszkodą na drodze do prowadzenia biznesu i mocno obciąży nasz budżet.

Artykuł powstał we wspłpracy z GTB Invest

FOLLOW US ON:
Masaż klasyczny - n
Dom marzeń