HomeCiekaweCo szkodzi naszym włosom

Co szkodzi naszym włosom

Niestety nasze włosy bardzo cierpią i możemy je znacząco zniszczyć i przerzedzić. Jest to proces, który bardzo często ma podłoże psychiczne, bo głównym i coraz częstszym czynnikiem, który powoduje wypadanie włosów jest stres. Przedwczesne wypadanie włosów jest problemem bardzo złożonym i zdarza się coraz większej liczbie osób. Stres wypadanie włosów występuje coraz częściej ze względu na zwiększone tempo życia. Coraz trudniej jest sobie z tym radzić jednak istnieją sposoby na zahamowanie tego procesu. Stres wypadanie włosów jest bezpośrednią przyczyną ich utraty i ten fakt jest wiadomy nie od dzisiaj, ale są też inne przyczyny tego stanu rzeczy.

Wypadanie włosów stres, jak sobie z nim radzić

Kiedy występuje przedwczesne wypadanie włosów to warto nauczyć się radzić sobie ze stresem. Bardzo pomocna bywa joga i wszelkie wyciszające i relaksujące terapie. Bardzo często wystarczy zwykły spacer lub krotki wyjazd, aby zresetować organizm i zobaczyć swoje problemy z dystansu i innej perspektywy. Bywa to bardzo pomocne i może przynieść zbawienne skutki dla naszych włosów. Wypadanie włosów stres o wiele szybciej wypłukuje z naszego organizmu witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego wzrostu włosa, a także naszej skóry czy paznokci. W okresie nadmiernego stresu warto więc sięgnąć po suplementy takie jak witaminy z grupy B, szczególnie Biotyna, a także zioła uspokajające. Pomocne bywają także ziołowe herbatki uspokajające takie jak melisa czy rumianek. Bardzo pomaga także picie herbatki ze skrzypu polnego i pokrzywy bezpośrednio wpływające na wygląd i porost naszych włosów.

Masaże głowy

Masaże głowy bywają bardzo pomocne. Kiedy występuje przedwczesne wypadanie włosów to masaż może znacząco je zahamować. Po pierwsze masaż sam w sobie działa bardzo uspokajająco. Powoduje, że po ciężkim dniu możemy się wyciszyć i poczuć lepiej. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem powodującym fakt, że warto taki masaż wykonywać jest poprawa ukrwienia głowy przez co włosy zdecydowanie szybciej rosną, bo cebulki są pobudzone do pracy. Masaż najlepiej wykonywać codziennie nawet przez kilka minut dziennie. Bardzo dobre efekty przynosi masaż w towarzystwie olejków np. lnianego, który nadaje się również do picia i jest doskonałym towarzyszem do sałatki. Zamiast olejku możemy użyć ziołowych wcierek, które również przynoszą bardzo dobre efekty.

Jak wybrać frezy ta
Suszone warzywa o do