HomeZdrowie i UrodaCo to jest depilacja laserowa?

Co to jest depilacja laserowa?

Wiele osób boryka się z niechcianym porostem włosów. Dlatego usuwanie włosów laserowo jest dla nich idealnym rozwiązaniem. Zabieg jest skuteczny i jednocześnie delikatny dla skóry. Przeprowadza się go szybko i prawie bezboleśnie.

Cel depilacji

Masz dość regularnego golenia się lub depilacji woskiem? Dzięki depilacji laserowej możesz tego uniknąć już po 6-8 zabiegach. Laserowe usuwanie włosów jest jedną z najpopularniejszych metod laserowych, ponieważ może powodować trwałe zmniejszenie porostu niechcianych włosów. Depilacja laserowa Warszawa to doskonałe rozwiązanie dla ciebie. W Warszawie jest wiele gabinetów, gdzie można dokonać depilacji laserowej.

Ciekawym faktem jest to, że nie tylko kobiety decydują się na depilację laserową, ale także coraz więcej mężczyzn. Depilacja laserowa Warszawa zapewnia zabiegi depilacji dla wszystkich typów skóry zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Oferuje również zabiegi większości obszarów ciała. Najbardziej popularne zabiegi u kobiet obejmują depilację twarzy, nóg, bikini i pach. Najczęściej wykonywane zabiegi u mężczyzn obejmuję plecy, barki i klatkę piersiową.

Przebieg zabiegu

Włosy są usuwane za pomocą wiązki laserowej, która podgrzewa pigment barwny we włosach i w ten sposób niszczy cebulkę włosa. Więcej włosów traktuje się w każdym strzale laserem, dzięki czemu zabieg jest szybki i skuteczny. Usuwanie włosów za pomocą lasera nadaje się głównie do ciemnych włosów. Jasne, czerwone lub siwe włosy nie będę tak skutecznie usunięte za pomocą lasera, jak te ciemne włosy.

Laser ma wbudowany system chłodzenia, który zmniejsza dyskomfort. Po zabiegu normalnym jest, że skóra staje się czerwone i lekko podrażniona. Depilację laserową w Warszawie przeprowadza się co 6-12 tygodni, aby uzyskać pożądany efekt. Przerwa między każdym zabiegiem zmienia się w zależności od depilowanego obszaru. Taką depilację należy powtórzyć 4-10 razy.

Na co trzeba uważać?

Wszelkiego rodzaju zabiegi laserowe w niektórych przypadkach mogą powodować oparzenia skóry. Właśnie dlatego ważne jest unikanie słońca lub solarium w okolicach czterech tygodni przed i czterech tygodni po leczeniu. Samoopalacza nie należy stosować na tydzień przed zabiegiem.

Jeśli skóra jest ciemniejsza niż jej pierwotny kolor, wiązka lasera może przyciągać do barwnego pigmentu w skórze i spowodować poparzenie. Może to prowadzić do przebarwienia skóry.

Włosów nie powinno się depilować woskiem lub depilatorem na 4 tygodnie przed zabiegiem. Można je natomiast golić aż do dnia poprzedzającego leczenie.

Wanna do łazienki -
Idealna suknia ślub