HomeCiekaweCo warto wiedzieć o guzikach?

Co warto wiedzieć o guzikach?

Jeżeli naszą pasją jest szycie, na pewno bezustannie poszukujemy odpowiednich dodatków krawieckich, dzięki którym tworzone przez nas ubrania mogą nabierać swoistego, wyjątkowego wyglądu. Mogą to być nie tylko lamówki, szarfy, kokardki, kolorowe tasiemki czy koronki, ale także znane wszystkim i stosowane od pokoleń guziki. Od wieków służą one do zapinania takich ubrań, jak płaszcze, swetry, spodnie czy też garnitury albo marynarki. Najbardziej popularne są te w kształcie koła, ale z biegiem czasu oraz wraz z coraz to nowymi trendami powstają guziki w coraz to nowszych formach. Można znaleźć guziki nie tylko właściwie w każdym możliwy kolorze, ale także o przeróżnych kształtach oraz wykonane z różnego rodzaju materiałów – może to być nie tylko metal czy plastik, ale także szkiełko, aluminium czy tkanina.

Jak dobrać odpowiednie guziki?

Jeżeli chodzi o dobór guzików, najwięcej zależy oczywiście od naszych indywidualnych preferencji oraz gustu. Należy jednak wziąć pod uwagę to, czy nasze ubranie ma stać się zupełnym uosobieniem naszej kreatywności, dlatego pozwalamy sobie na wszelkie możliwe połączenia – nawet dość nieoczywiste, czy jednak stawiamy na klasykę i zachowanie pewnego rodzaju zasad względem eleganckiego ubioru. Jeżeli więc przymierzamy się do dopasowania odpowiednich guzików na przykład do eleganckiego płaszcza czy też garnituru, bez wątpienia warto wziąć pod uwagę ogólnie przyjęte zasady. Należy pamiętać bowiem, że za bardziej formalne przyjęte są guziki ciemne i z połyskiem. Natomiast te matowe, jasne czy też we wzorki należy zachować na mniej oficjalne okazje.

Guziki do jeansów

W pasmanteriach można znaleźć także specjalne modele guzików z „nóżkami” wykonane zwykle z metalu, które są często stosowane z połączeniu z jeansem, który jest mocnym materiałem, potrzebującym równie mocnych guzików. Guziki z „nóżkami” są wyjątkowo funkcjonalne, a ich montaż jest znacznie łatwiejszy niż przyszywanie tradycyjnych guzików. Dzięki wspomnianym „nóżkom” takie modele guzików są montowane w specjalny sposób, który nie wymaga szycia.

FOLLOW US ON:
Galeria handlowa Lub
Użyteczne tekstylia