HomeCiekaweCo zrobić, by skutecznie odnowić felgi?

Co zrobić, by skutecznie odnowić felgi?

Niektórzy z każdą usterką czy niedoskonałością pojawiającą się w samochodzie udają się do fachowca. Inni natomiast, przynajmniej te drobne naprawy oraz renowacje wykonują samodzielnie. Jedną z takich czynności, którą można zlecić do wykonania fachowcowi, ale można też wykonać ją samodzielnie jest renowacja felg.

Przygotowanie kluczem do sukcesu

Niewątpliwie, aby cały proces renowacji przebiegł pomyślnie, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie do pracy. Chodzi tutaj przede wszystkim o zebranie sprzętu i wszystkich artykułów, które będą bardzo potrzebne.

Z pewnością, absolutnie niezbędny jest lakier do felg. Oprócz niego, przyda się na pewno również szpachla, bez której trudno wyobrazić sobie renowację felg. Oprócz szpachli, przydatna będzie także na pewno szlifierka.

Ponadto, jeśli chodzi o przedmioty potrzebne, ale nie niezbędne, warto zaopatrzyć się w specjalną, wysokociśnieniową myjkę. Usprawni ona znacząco mycie kół, które jest drugim etapem procesu renowacji, następującym zaraz po zdjęciu kół.

Zdjęte i umyte koła – co teraz?

Początkiem procesu renowacji jest zdjęcie kół, o czym już zresztą wspomniano, Później trzeba przystąpić do ich mycia, po czym zaczyna się już praca, mająca na celu likwidację rys, wgnieceń i innych uszkodzeń felg. Czy jest to więc już czas na skorzystanie z lakieru do felg? Niektórzy od razu go nakładają, jednak wydaje się, że z lakierem do felg lepiej jest jeszcze poczekać.

Najpierw dobrze jest zlikwidować naturalne nierówności felg poprzez ich wyszlifowanie. Dzięki temu łatwiej będzie się nakładało najpierw szpachlę, a później lakier do felg. Warto mieć na uwadze, że szlifowanie można powtarzać wielokrotnie. Na pewno trzeba to natomiast zrobić dwa razy, pierwszy raz jak wspomniano, zaraz po umyciu felg, drugi raz natomiast, po wyschnięciu wypełniającej rysy szpachli.

Lakier na felgach

Ostatnim, jednak zwykle najważniejszym, a także najdłuższym etapem jest nakładanie lakieru do felg. Jednakże, zanim do tego dojdzie, po wyszlifowaniu należy pokryć całą powierzchnię felgi podkładem pod lakier. Bez podkładu lakier do felg po prostu nie spełni dobrze swojej funkcji. Dobrze jest nakładać podkład kilkukrotnie, aby stworzyć naprawdę grubą jego warstwę.

Bezpośrednio na podkładzie pojawić powinien się właściwy lakier, zwany w tym wypadku bazowym. Również dobrze jest nałożyć go kilkukrotnie, aby odpowiednio grubo pokrył felgi. Ażeby chronić felgi i lakier bazowy, na samym końcu korzysta się jeszcze z ochronnego, bezbarwnego lakieru do felg.

Artykuł powstał we współpracy z Lakiery24.com

Witryny chłodnicze
Zawory rozdzielając