HomeCiekaweCzy detektyw może być świadkiem w sądzie?

Czy detektyw może być świadkiem w sądzie?

Coraz więcej osób poszukuje pomocy doświadczonego detektywa. Zazwyczaj ich problemem jest niewierność małżeńska, jednak sami detektywi przyznają, że ich praca jest znacznie bardziej skomplikowana. Coraz częściej również detektywi oraz dowody przez nich zebrane wykorzystywane są jako materiał dowodowy w sądzie. Co warto wiedzieć o takich procesach?

Dowody w sądzie

Materiały zbierane przez detektywów zależne są od rodzaju zlecenia, jak również od decyzji związanej z kolejnymi krokami po zebraniu dowodów. Najczęściej detektyw Warszawa rozmawia z klientem, jakie są jego oczekiwania po otrzymanych wynikach pracy. Klienci najczęściej pragną dowodów wyłącznie po to, aby przekonać się o niewierności małżonka czy też współpracownika. Zdarza się jednak coraz częściej, że klienci pragną przedstawiać zebrane materiały dowodowe w sądzie. Czego dotyczą te dowody?

Dowody w przypadku zdrady

Bez wątpienia najczęściej spotykanymi problemami w pracy detektywa jest udowodnienie niewierności małżeńskiej. W celu wykrycia zdrady nie tylko dyskretnie obserwuje on niewiernego małżonka, ale również nagrywa czy też fotografuje go lub ją podczas spotkań z kochankiem czy kochanką. Taki materiał dowodowy, wraz np. z bilingami rozmów, jest przedstawiany klientowi. To jednak on sam musi zadecydować, czy zdjęcia i nagrania będą wykorzystanie w sądzie.

Dokumentacja przede wszystkim

Drugim rodzajem materiału dowodowego są nagrania, bilingi oraz wszelka dokumentacja ujawniająca nieprawidłowości w działaniach współpracowników, współwłaścicieli firm. Do detektywów często zgłaszają się właśnie współwłaściciele spółek, niepewni działań swoich wspólników. Zadaniem detektywa jest zapoznanie się z dokumentacją firmy i sprawdzenie, czy wspólnik nie wykonuje jakichkolwiek ruchów mogących zaszkodzić spółce, a jednocześnie przynieść mu finansowe korzyści. Takie dowody są bardzo często wykorzystywane w sądach.

FOLLOW US ON:
Samochody Suzuki –
https://e-oko.com http://study-abroad.pl https://fip.org.pl