HomeCiekaweCzy inwestycja w kurs montażu filmów się opłaca?

Czy inwestycja w kurs montażu filmów się opłaca?

Montażysta filmowy to jeden z zawodów przyszłości, czyli profesja która już dzisiaj pozwala na osiąganie bardzo atrakcyjnych zarobków przy stosunkowo niedużym nakładzie pracy. Osoby w różnym wieku zastanawiają się, czy kurs montażu filmów to dobra inwestycja w swoją przyszłość. Bez względu na to, czy jako młody człowiek szukasz dla siebie ścieżki kariery, czy jako dorosła osoba myślisz nad tym, by się przebranżowić, w tym artykule zebraliśmy dla ciebie najważniejsze informacje dotyczące tego, ile kosztuje nauka montażu video, ile czasu trwa kurs oraz czy inwestycja ta w ogóle się opłaca.

Jak zarabiać na montażu filmów?

Załóżmy, że wydałeś pieniądze na kurs montażu video i zdobyłeś już najważniejsze umiejętności w tym zakresie. Czas zmierzyć się z najważniejszym pytaniem, które brzmi: w jaki sposób można zarobić pieniądze na montażu filmów?

Drogą, która pierwsza przychodzi do głowy, jest znalezienie zatrudnienia w firmie zajmującej się produkcją filmów pełnometrażowych. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ takie firmy szukają zwykle osoby, które skończyły szkołę filmową, a poza tym wiele z nich już na wstępie wymaga doświadczenia w montażu filmów fabularnych.

Montaż filmów ślubnych

Czy istnieje prostsza droga? Jedną z nich jest montaż filmów ślubnych dla firm świadczących usługi w branży weselnej. Wbrew pozorom, na takiej pracy można zarobić więcej, niż przy montażu filmów kinowych. Taka jest bowiem specyfika branży ślubnej, gdzie pary młode nie oszczędzają na pamiątkach z najważniejszego dnia ich życia. Średnie stawki za montaż jednego filmu ślubnego wahają się w granicach od 800 zł do nawet 1500 zł. Zakładając, że przeciętny kurs montażu filmów kosztuje nie więcej niż 1000 zł, to kwota zainwestowana w takie szkolenie zwróci się już po kilku dniach pracy.

Oczywiście sposobów na zarabianie na montażu video jest znacznie więcej. Można szukać zleceń polegających na:

  • Montażu teledysków muzycznych,
  • Montowaniu filmików z wakacji,
  • Składaniu filmowych podziękowań dla rodziców,
  • Prowadzeniu kanałów na YouTube,
  • Montażu vlogów i video poradników,
  • Montażu spotów reklamowych.

W jakim programie montować filmy?

Zanim zapiszesz się na kurs montażu video, zdecyduj w jakim programie chcesz pracować. Najpopularniejsze programy do obróbki filmów to Adobe Premiere Pro, Sony Vegas czy Final Cut Pro. Możliwości tych trzech programów są do siebie bardzo zbliżone i tak naprawdę najwięcej zależy od tego, na którym z nich pracuje ci się najwygodniej.

Warto obejrzeć skrócone poradniki obsługi poszczególnych programów, by móc ocenić, który wygląda na najbardziej intuicyjny. Każdy z nich pozwala także na skorzystanie z kilkudniowej wersji testowej. Warto poświęcić chociaż kilka godzin na pracę w każdym programie, aby wybrać ten, w którym montaż filmów będzie najwygodniejszy i zarazem najbardziej efektywny. Wtedy dopiero znajdź kurs, który został przygotowany w oparciu o program, z którego chcesz korzystać.

Warto tutaj dodać, że nie ma sensu ograniczać się tylko do darmowych programów do montażu filmów. Jeśli zamierzasz na tej pracy zarabiać, to wykupienie licencji na płatne oprogramowanie nie powinno stanowić dla ciebie najmniejszego problemu, bo wydatek ten zwróci się w krótkiej perspektywie czasowej.

Ile trwa nauka montażu filmów?

W zależności od tego, czy chcesz nauczyć się zaawansowanych technik montażowych, czy tylko poznać podstawy, musisz przygotować się, że kurs montażu filmów Zostań Filmowcem będzie trwał co najmniej kilka, a najprawdopodobniej kilkanaście godzin. Co więcej, po każdej obejrzanej lekcji będziesz musiał poświęcić dodatkowy czas na to, by oswoić się z nowo poznanymi funkcjami i przetestować je w praktyce.

Dobra wiadomość jest taka, że praktyka czyni mistrza – im więcej czasu spędzisz w programie do edycji video, tym szybciej będziesz montować filmy dla swoich klientów. Oznacza to, że będziesz w stanie wykonać większą ilość zleceń, a co za tym idzie, zarobić więcej pieniędzy niż na początku swojej przygody z edycją video.

Audyt SEO - ważny e
Przydomowy taras i p
piszemydlaciebie.pl http://tyxynk.com/innowacyjne-urzadzenie-do-liposukcji-poznaj-mozliwosci-medycyny-estetycznej/ venndo.pl