HomeCiekaweCzy polipropylen to tworzywo sztuczne, bez którego nie można wyobrazić sobie współczesnego życia?

Czy polipropylen to tworzywo sztuczne, bez którego nie można wyobrazić sobie współczesnego życia?

Czy polipropylen to tworzywo sztuczne, bez którego nie można wyobrazić sobie współczesnego życia?

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule – tak, polipropylen to taki materiał, który sprawdza się w każdej dziedzinie życia i jest stosowany dosłownie codziennie. Jak zatem powstaje i czy faktycznie jest tak długotrwała?

Polipropylen – co nie co na temat wszechobecnego tworzywa

Polipropylen (PP) został wynaleziony w 1955 roku i jest organicznym związkiem chemicznym z grupy poliolefinów. Jego chemiczny wzór, to –[CH2CH(CH3)]-.PP powstaje w skutek niskociśnieniowej polimeryzacji propenu. Dzięki temu, że jest to materiał termoplastyczny, w łatwy sposób można go formować i przydzielać mu różne kształty. Z tego też powodu jest najczęściej stosowanym materiałem do produkcji pojemników, zabawek czy mebli.

Palety i pojemniki plastikowe producent

Schoeller Allibert to producent, który rozmiłował się w produkcji skrzynek i palet z polipropylenu. W swojej ofercie posiada między innymi: palety plastikowe, skrzynki z tworzywa sztucznego oraz skrzyniopalety z tworzywa. W czym one są lepsze od tych tradycyjnych, drewnianych?

    • Żywotność

Skrzynki z tworzywa sztucznego wolniej się zużywają. Mają zdecydowanie lepszą strukturę i formę, dzięki czemu nic od nich nie odpada i nic się nie deformuje – nawet pod dużym naciskiem. Mogą posłużyć blisko 10 lat, jeśli tylko będzie się z nimi obchodzić zgodnie z zaleceniami producenta.

    • Odporność

Skrzyniopalety z tworzywa PP są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Można je przechowywać na zewnątrz w trakcie deszczu czy śnieżycy i nic im się nie stanie. Są odporne na mróz i na przegrzewanie.

    • Higieniczność

Palety z plastiku są łatwe w utrzymaniu czystości, ze względu na to, iż nie reagują na środki chemiczne (zarówno na większość kwasów, jak i zasad). Do utrzymania ich w czystości można użyć na przykład zwykłej, mokrej szmatki. Można też zdezynfekować takie palety i wówczas mogą z powodzeniem być stosowane w przemyśle spożywczym.

    • Lekkość

Skrzynki z tworzywa sztucznego są lekkie. Dzięki temu można je w łatwy sposób transportować czy magazynować – nawet w stosach. Pomimo, iż nie zawsze wyglądają na solidne, mogą udźwignąć nawet do kilku ton (w zależności od modelu, po więcej informacji należy zgłosić się do producenta pojemników plastikowych).

    • Ekologiczność

Palety plastikowe są ekologiczne. Do ich produkcji nie zużywa się drewna, więc nie ma potrzeby wycinki lasów, których i tak jest coraz mniej.

Palety mogą być również w stu procentach poddawane recyklingowi. Dzięki temu, zużyte skrzynie czy pojemniki, można przetopić na nowe. Jest to zatem oszczędność i pieniędzy, i środowiska.

Zalet można wymieniać jeszcze wiele. Najważniejsze jest jednak to, by nie bać się zainwestować w rozwój własnej firmy. Tylko wówczas będzie można spijać śmietankę.

Hurtownia Elektryczn
Trening kulturystycz