HomeCiekaweCzy warto kupić karbownicę do włosów?

Czy warto kupić karbownicę do włosów?

Suszarka, lokówka czy prostownica to najczęściej używane sprzęty do stylizacji włosów na ciepło. Znacznie rzadziej obecnie stosuje się karbownice do włosów, które tworzą na nich delikatne fale i załamania. Co prawda obecne trendy promują raczej włosy proste, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by od czasu do czasu postawić na coś znacznie bardziej oryginalnego. W tym celu będzie potrzebna dobra karbownica do włosów.

Jak karbować włosy?

Najpierw włosy trzeba dokładnie wysuszyć i rozczesać. Następnie, jeżeli karbownica nagrzała się już do odpowiedniego poziomu temperatury, oddziela się cienkie pasmo włosów i zaciska na nim płytki. Robi się to od nasady, aż po same końce, przytrzymując płytki na włosach przez jedynie kilka sekund.

Im cieńsze pasmo i delikatniejsze włosy, tym karbownica powinna być przytrzymywana krócej. Karbowanie u nasady pozwala przede wszystkim podnieść włosy, zaś nadanie im takiej oryginalnej struktury sprawia, że wyglądają na zdecydowanie grubsze i gęstsze. Z tego względu karbownica do włosów jest polecana przede wszystkim paniom, które lubią fryzury proste, ale objętościowe.

O czym pamiętać przed kupnem karbownicy do włosów?

Przede wszystkim należy postawić na dobrą, znaną markę. Oczywiście sprzęt nie musi kosztować kilkuset złotych. Doskonale sprawdzi się ten do 200 zł. Ważne, by miał gwarancję i atest jakości. Trzeba także zwrócić uwagę na poszczególne jego elementy. Na przykład płytki powinny być wykonane z ceramiki lub lustra.

Teflon to nie najlepszy wybór chociaż obniża koszt karbownicy. Niestety nie nagrzewa się równomiernie, co może doprowadzić nawet do spalenia włosów, szczególnie najbardziej delikatnych końcówek. Ponadto warto wybrać sprzęt posiadający regulację temperatury, ponieważ tylko wtedy można ją dopasować do kondycji włosa.

Jak nosić włosy karbowane?

Pięknie będą wyglądać zarówno rozpuszczone, jak i spięte. Można za ich pomocą wykonać duży, wysoki kok, który będzie się prezentował okazale, a dodatkowo nie trzeba tapirować włosów. Także swobodne, rzucone na wiatr karbowane włosy prezentują się doskonale. By jeszcze bardziej zadać szyku, warto zastosować preparat nabłyszczający.

Jeżeli przyjrzymy się światowym pokazom mody, można często na nich dostrzec, że modelki prezentujące stroje sławnych projektantów mają włosy karbowane, połączone z nowym makijażem. Można zdecydować się na takie zestawienie, na przykład na imprezę.

Karbownice do włosów kupisz naCookStore.pl

Trening kulturystycz
Statuetki szklane- u
https://dziendobry.tvn.pl/a/taras-jak-drugi-salon-podpowiadamy-co-powinno-sie-w-nim-znalezc torby ekologiczne z nadrukiem ortodoncja katowice