HomeDom i WnętrzeCzy warto torebkami ekologicznymi odmienić nasze życie?

Czy warto torebkami ekologicznymi odmienić nasze życie?

Czy warto torebkami ekologicznymi odmienić nasze życie?

Rozmowa o konieczności ochrony środowiska prowadzona jest praktycznie każdego dnia. O ekologii rozmawiamy w pracy, w szkole, temat ten poruszany jest także podczas pogadanek z najmłodszymi. Jak zmienić nasze życie na bardziej ekologiczne w naszych domach? Wbrew pozorom to proste!

Zastosowanie torebek ekologicznych w naszych domach

Podstawowym problemem naszego życia jest plastik – produkuje się go w olbrzymich ilościach, a dodatkowo nierzadko jest on wyrzucany w lasach, przy jeziorach. Wiele ostatnio mówi się o konieczności recyklingu, jednak nasza wiedza zdaje się być stale zbyt mała na ten temat. Plastik jest produktem rozkładającym się setki lat i stanowiącym zagrożenie dla zwierząt, przyrody nieożywionej. Do naszych domów każdego dnia przynosimy plastikowe reklamówki – nie zmieniła tego nawet ustawa o konieczności płacenia za nie. Czy możliwe jest ich wyeliminowanie? Tak – poprzez zastosowanie torebek ekologicznych.

Torba ekologiczna przydatna w domu!

Torby ekologiczne wykonane z papieru dostępne są na stronie producenta – induplo.pl. Doskonale sprawdza się podczas zakupów, możemy również stosować je jako alternatywę dla torebek prezentowych. Torby ekologiczne po zniszczeniu wystarczy wrzucić do pojemnika na makulaturę.

Odejmij sobie lat w
Bezcenny moment rela