HomeDom i WnętrzeCzy wybór okien ma wpływ na bezpieczeństwo?

Czy wybór okien ma wpływ na bezpieczeństwo?

Czy wybór okien ma wpływ na bezpieczeństwo?

Mój dom – moja twierdza. Czy na pewno? Codziennie kilkadziesiąt rodzin jest okradanych. Złodzieje opanowali swój fach do perfekcji – nie czekają już, aż właściciele upatrzonego domu wyjadą na dłuższe wakacje.  Wystarczy, że domownicy wyjdą do pracy i do szkoły, aby w środku dnia, niemal na oczach sąsiadów wynieść to, co najcenniejsze. Łatwym łupem są nie tyko odosobnione domy na uboczu, ale także mieszkania na dużych osiedlach.

Jak uchronić się przed niebezpieczeństwem?

Mimo coraz większej bezczelności bandytów okradających cudze domy, mamy duży wpływ na bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Korzystając z usług renomowanych producentów zabezpieczeń, możemy stworzyć z naszego domu twierdzę nie do zdobycia. Pierwszym krokiem ku zapewnieniu sobie spokoju ducha jest montaż odpowiednich drzwi i okien. Okna antywłamaniowe to zdecydowanie korzystniejsza alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Wpływ szyb antywłamaniowych na bezpieczeństwo jest ogromny – w przeciwieństwie do kruchych, tradycyjnych szyb, nie naruszy ich mocne uderzenie ani silny nacisk. Szyby antywłamaniowe dobrych marek posiadają nowoczesne systemy ryglowania, ukryte okucia, czujniki zamknięcia i bezpieczne szyby wielowarstwowe, które nawet po rozbiciu nie wypadną z ramy i nie zrobią krzywdy osobom znajdującym się w pobliżu. Innowacyjnym rozwiązaniem, zapewniającym stabilność konstrukcji i odpowiednią wartość parametrów termoizolacyjnych jest klejenie szyby po całym obwodzie, a nie tradycyjnie – punktowo.

Co jeszcze możesz zrobić dla swojego bezpieczeństwa?

Jeśli czujesz, że potrzebujesz jeszcze większej ochrony, warto zainwestować w monitoring i zaawansowany system alarmowy. Bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny to priorytet, na którym nie warto oszczędzać. Pamiętaj, że każdy może paść ofiarą rabusiów, nie tylko mieszkańcy luksusowych osiedli.

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Modułowe meble do o