HomeDom i WnętrzeCzy zadaszenia tarasu odmienią wygląd przestrzeni przydomowej?

Czy zadaszenia tarasu odmienią wygląd przestrzeni przydomowej?

Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni na naszym tarasie nie zajmie nam wiele czasu, o ile tylko wiemy, gdzie szukać odpowiednich mebli i dodatków. Na szczęście topowi producenci coraz częściej przenoszą sprzedaż do sieci – nie musimy już tracić czasu na dojazdy do sklepów i szukanie elementów, które wpadną nam w oko. Wystarczy otworzyć stronę internetową i przekonać się, jak łatwe może być aranżowanie tarasu. Od czego zacząć?

 

Wygodne meble, które stworzą podstawę tarasu

Najważniejsze na tarasie są meble – pozwolą nam one na cieszenie się piękną pogodą, bliskością przyrody. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb możemy szukać kompletów stworzonych z wielu elementów lub też prostych zestawów, w których skład wchodzi kilka foteli i niewielki stolik kawowy. Bez względu na decyzję musimy być świadomi, że meble muszą być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Zastosowanie nowoczesnych tworzyw sprawi, że komplety meblowe będą nam towarzyszyć przez szereg lat.

 

Ochrona przed słońcem i wspaniała ozdoba

Spędzanie długich godzin na przydomowych tarasach może skończyć się poparzeniami słonecznymi – upalne lato w Polsce staje się standardem. Nie musimy jednak rezygnować z przesiadywania na tarasie w trakcie upałów. Konieczne jest jedynie zadbanie o odpowiednie zadaszenia tarasu, które uchronią nas przed promieniowaniem UV. Wśród wielu propozycji warto rozważyć nowoczesne tarasole, które nie tylko chronią przed słońcem czy deszczem, ale również wspaniale uzupełniają przestrzeń tarasu.

 

Nowoczesne tarasole – co warto o nich wiedzieć?

Tarasola opiera się na prostej i trwałej konstrukcji z profil aluminiowych, odpowiednio zabezpieczonych przed działaniem wilgoci i wnikaniem brudu. Kolor konstrukcji klient wybiera z palety ponad 200 barw. Na szczycie tarasoli znajduje się dach – najpopularniejszym i najchętniej stosowane jest zadaszenie lamelowe, wykonane z aluminiowych elementów obracających się o 135 stopni. Lamele są zabezpieczone przed wilgocią, nagrzewaniem się.

Wanna czy prysznic ?
Zimowy urlop w pięk