HomeCiekaweCzy zakup węgla w workach się opłaca?

Czy zakup węgla w workach się opłaca?

Jeszcze do niedawna węgiel kupowano głównie w składach opału. A w tych różnie bywało z jego jakością: często był on nasączony wodą po leżakowaniu pod gołym niebem i jego jakość pozostawiała wiele do życzenia. Na szczęście to już przeszłość i teraz klient ma alternatywę: może zakupić węgiel w workach, który jest produktem najwyższej jakości.

Sprzedaż koksu w workach

Węgiel workowany jeszcze do niedawna kojarzony był wyłącznie z ekogroszkiem. Obecnie coraz więcej sprzedawców umieszcza w swojej ofercie węgiel workowany każdego rodzaju. Nic dziwnego. Worek węgla jest w miarę lekki, poręczny i można go umieścić w piwnicy bez zabrudzenia całego domu dookoła. Rozpakowanie nawet tony workowanego węgla to praca na kilkanaście minut dla jednej osoby. Tymczasem wyładowanie tony węgla luzem to ciężka harówa, która wyciska pot na czole i powoduje ból kręgosłupa.

Aby przekonać się, czy oferowany na sprzedaż węgiel w workach jest wysokiej jakości, warto kupić jeden worek węgla na próbę. Można wtedy samemu sprawdzić, jak spala się w przydomowym piecu i czy warto zdecydować się na zakup większej jego ilości.

Zalety węgla w workach

Jeśli chodzi o sprzedaż koksu w workach, nie tylko sklepy internetowe oferują taką możliwość. Coraz częściej także stacjonarni sprzedawcy wprowadzają taki produkt do swojej oferty.

Klienci także coraz tłumniej przekonują się do takiego rozwiązania, doceniając rozliczne zalety węgla w workach.

Po pierwsze: sprzedawca sprzedający workowany węgiel nie ma możliwości oszukania klienta, jeśli chodzi o jego wagę. Taki proceder często stosowali i nadal stosują sprzedawcy węgla luzem. Po prostu wysyłają do domów klientów transport węgla lżejszy o kilkadziesiąt kilogramów, niż być powinien. Różnica gołym okiem niewidoczna, ale niesprawiedliwa!

Po drugie, węgiel w workach jest zapakowany i nie chłonie wilgoci z powietrza. Ten problem często dotyczy węgla sprzedawanego luzem. Składy węgla rzadko dysponują odpowiednim zadaszeniem i węgiel, który się w nich znajduje, zwyczajnie moknie. Przez to o wiele gorzej się spala i jest cięższy.

Jeśli ktoś przed lekturą tego tekstu miał wątpliwości, czy kupno workowanego węgla się opłaca, to teraz powinien się ich zupełnie pozbyć. Jak widać, węgiel w workach ma same zalety i cechuje się bardzo wysoką jakością. Sprzedawca może także okazać dokumentację, która potwierdza jego pochodzenie z krajowych kopalń.

FOLLOW US ON:
Skuteczna i niedroga
Galeria handlowa Lub