HomeZdrowie i UrodaCzym charakteryzuje się opadająca stopa i jak dobrać odpowiednią ortezę?

Czym charakteryzuje się opadająca stopa i jak dobrać odpowiednią ortezę?

Schorzenie neurologiczne, jakim jest opadająca stopa, jest następstwem między innymi udaru. W dzisiejszych czasach aż 1/5 osób właśnie po udarze walczy z tym dotkliwym problemem. Czy prawidłowe poruszanie się jest wtedy możliwe? I czym dokładnie jest opadająca stopa?

Opadająca stopa – krótko, ale treściwie

Schorzenie te charakteryzuje się przede wszystkim brakiem możliwości uniesienia stopy oraz jej zgięcia. Zamiast tego jej czubek opada i konieczne jest niestety wleczenie stopy po podłożu. Trzeba zdawać sobie sprawę, jak niebezpieczna to sytuacja, gdyż grozi ona upadkiem lub po prostu całkowicie uniemożliwi poruszaniu się.

Ortezy na opadającą stopę – czyli cała nadzieja w jednym produkcie

W trakcie rehabilitacji opadającej stopy niezbędne staje się wyposażenie się w ortezę na opadającą stopę. Taki aparat ma na celu podniesienie części stopy, która przez schorzenie opada. Tym samym zmienia się profil stopy, a poruszanie staje się bezpieczniejsze i przede wszystkim w ogóle możliwe.

Na co zwracać uwagę i czego unikać kupując ortzę na opadającą stopę?

Kupno odpowiedniego produktu może znacznie ułatwić codzienne życie osoby cierpiącej na to schorzenie. Jednak, kiedy nie zwróci się uwagę na kilka istotnych aspektów może stać się on jedynie uciążliwym wydatkiem bez żadnej pożądanej funkcji. Przede wszystkim ortezy na opadającą stopę muszą być odpowiednio dostosowane do kształtu stopy i nogi każdej osoby, która ma ją użytkować. Z tego też powodu trzeba podejść poważnie do ich zakupu. Drugą sprawą jest ich waga. Godna polecenia orteza na opadającą stopę musi koniecznie być lekka, aby nie obciążała nogi, a w konsekwencji nie utrudniała chodzenia. W końcu jej rola jest całkowicie odwrotna. Poza tym muszą one być wykonane z tworzywa sztucznego najwyższej jakości. Wtedy łatwiej będzie je wymyć, kiedy ubrudzą się oraz nie będą zużywać się zbyt szybko. Powinny posiadać one również wkładki na łydki oraz goleń, gdyż dodają one komfortu. Jak wiadomo, cena idzie za jakością. Czym ortezy na opadającą stopę będą lepszej jakości, tym trzeba będzie za nie więcej zapłacić.

FOLLOW US ON:
Kalendarz szkolny id
Inwestycja w salon f