HomeCiekaweDetektyw: przekonania a rzeczywistość

Detektyw: przekonania a rzeczywistość

Zawód detektywa wzbudza ogromną ciekawość od lat. Nie brakuje osób, które są zainteresowane tym, czym zajmuje się detektyw. Jednocześnie wokół tego zawodu narosło naprawdę wiele rozmaitych mitów. Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane przekonania i konfrontujemy je z rzeczywistością.

Jak to wygląda?

Większość osób jest przekonana, że prywatny detektyw może zajmować się jedynie śledzeniem niewiernych małżonków po to, aby zrobić zdjęcia dokumentujące ich zdradę. Tymczasem okazuje się, że detektyw ma o wiele więcej spraw, którymi może się zajmować. Dzisiaj coraz częściej do klientów detektywów zalicza się właścicieli firm, których celem jest sprawdzenie czy pracownik nie kłamie, przynosząc zwolnienie lekarskie. Coraz częściej bowiem popularne L4 nie są spowodowane rzeczywistą chorobą. Detektywi zajmują się również udowadnianiem mobbingu w pracy.

Inne przekonanie dotyczące pracy detektywa mówi, że osoby wykonujące ten zawód sięgają po podsłuchy i noszą przy sobie broń. Jaka jest prawda? Stosowanie podsłuchów jest w przypadku detektywów zabronione. Jeśli więc detektyw decyduje się na montaż podsłuchu, robi to całkowicie nielegalnie, łamiąc tym samym prawo i narażając się na odpowiedzialność karną. Jeśli chodzi o broń, to detektyw może ją posiadać, jeśli uprzednio uzyska na nią pozwolenie. W praktyce jednak większość prywatnych detektywów nie decyduje się na noszenie broni. Sprzyja ona bowiem niekoniecznie właściwym zachowaniom: kiedy broń jest pod ręką, łatwo niepotrzebnie po nią sięgnąć, sprowadzając na siebie poważne kłopoty.

Artykuł napisany we współpracy z Agencją detektywistyczną www.blackcat24.pl

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Szlafroki dla Pań
Wygładzanie zmarszc