HomeZdrowie i UrodaDlaczego tak wiele kobiet decyduje się na chirurgiczne powiększanie piersi?

Dlaczego tak wiele kobiet decyduje się na chirurgiczne powiększanie piersi?

Bardzo wiele kobiet w ostatnim czasie decyduje się na poddanie zabiegowi chirurgicznego powiększania piersi. Dlaczego tego typu zabieg znajduje tak wiele zwolenniczek i na czym polega?

Nieustanne kompleksy

Wiele Pań, które decydują się na chirurgiczne powiększanie piersi zmaga się z bardzo dużymi kompleksami. Często są one spowodowane zbyt małym rozmiarem piersi. Niestety z tego powodu wiele kobiet czuje się bardzo zagubionych, nie wierzą we własną kobiecość, a także odczuwają ogromny wstyd. Ich samoocena bardzo spada, co powoduje, iż nie chcą spotykać się z ludźmi. Może się również zdarzyć, iż z powodu zbyt małych piersi lub też ich zaniku, pacjentki mają nawet myśli autodestrukcyjne. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku jest poddanie się zabiegowi chirurgicznego powiększania piersi. Jednak z tego zabiegu korzystają także pacjentki, które swoje piersi utraciły przykładowo w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Bardzo wiele kobiet obecnie choruje na nowotwory piersi, z powodu których jedna lub nawet dwie piersi musiały zostać usunięte. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest rekonstrukcja piersi, dzięki której pacjentce znów powraca chęć do życia. Warto pamiętać, iż także wiele Pań posiada piersi asymetryczne, które również można dzięki temu zabiegowi skorygować. Powiększaniu piersi poddają się także kobiety, których biust po kilku ciążach nie jest już tak jędrny. Chirurgiczne powiększanie piersi w ostatnim czasie stało się bardzo popularne, ponieważ jest to w pełni bezpieczny zabieg, który może wyleczyć schorzenia oraz pomóc bardzo wielu kobietom. Jednak na czym dokładnie polega powiększanie piersi?

Bezpieczny zabieg

Jak już wcześniej wspomniano, powiększanie piersi jest w pełni bezpiecznym zabiegiem. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, iż pacjentka poddana jest narkozie. Jest on bezbolesny, a także wykonywany stosunkowo szybko. Całkowity czas zabiegu wynosi przeważnie około dwóch godzin. Nie jest on skomplikowany, polega na wszczepieniu odpowiedniego implantu w pierś pacjentki. Implant może być wypełniony sylikonowym żelem, jak i również może zawierać sól fizjologiczną. Jednak coraz częściej podczas tego typu zabiegu wykorzystuje się autogenną tkankę tłuszczową pacjentki. Może być ona pobierana z innych okolic jej ciała i przeszczepiona do piersi. Technik tego zabiegu jest bardzo wiele, warto pamiętać, iż każda jest praktycznie tak samo skuteczna.

Pacjentki coraz częściej decydują się poddać chirurgicznemu powiększaniu piersi. Jest to w pełni bezpieczny zabieg, który przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Warto pamiętać, iż to właśnie ta operacja sprawia, iż kobiety zaczynają bardziej wierzyć w siebie. Również jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku Pań, które wcześniej zmagały się z ciężką chorobą nowotworową, ponieważ dzięki nowoczesnym technikom można całkowicie odbudować piersi.

FOLLOW US ON:
Przygotowania do śl
Projektowanie małej