HomeBiznesDlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego

Każda dynamicznie rozwijająca się firma, ta, która istnieje na rynku dłużej, bądź taka, która stawia pierwsze kroki w biznesie, jest zobligowana do prowadzenia księgowości. Można oczywiście zdecydować o samodzielnym prowadzeniu takiej działalności bądź powierzeniu jej profesjonalistom, oszczędzając na zasobach ludzkich firmy. Firmy zewnętrzne posiadają nie tylko nowoczesne technologie, mogą pochwalić się nienaganną znajomością prawa, ale także posiadaniem wykwalifikowanych profesjonalistów w dziedzinie.

Doradztwo i konsulting

Biuro rachunkowe to firma, która celem jest również udzielanie porad na temat wartościowych sposobów wzmacniających efektywność biznesową firmy. Konsultanci pomagają niejednokrotnie skierować nasze myślenie strategiczne o firmie na właściwe tory.

Firmy księgowe to także gwarancja, uzyskania informacji na temat przyszłego ryzyka biznesowego, mierzenia i monitorowania skuteczności strategii zarządzania ryzykiem, a także zminimalizowania ryzyka poprzez
zwiększenie efektywności, zmniejszenie kosztów i zapewnienie zgodności z przepisami.

Podatek

Firma zewnętrzna świadczy także zakres usług mających na celu pomóc klientowi sporządzenie raportu biznesowego dla organów podatkowych w możliwie szybki, dokładny sposób przy jednoczesnej minimalizacji zobowiązań podatkowych dla swojej rodziny, swojej działalności lub zysku spółki.

Znajomość prawa podatkowego lokalnego oraz międzynarodowego jest szczególnie istotna wtedy, gdy firma współpracuje z podmiotami za granicą kraju i realizuje projekty międzynarodowe. W tym wypadku zmuszona jest do opracowania niezbędnej dokumentacji o realizacji projektu, zarządzania finansami związanymi z projektem oraz jego monitoring, a wreszcie rozliczenie. Pomoc biura rachunkowego może się okazać w tym wypadku wręcz niezbędna i znacznie obniżyć koszty oraz przyśpieszyć procedury związane z przebiegiem procesu oraz jego ewaluacją.

Usługi oferowane przez biuro rachunkowe

Każdy właściciel firmy zapewne z ulgą przyjmie widzę o tym, jak wiele usług i obciążeń jest w stanie przyjąć na siebie biuro rachunkowe.
Działalność biura obejmuje bowiem skompletowanie dokumentacji pracowników, przygotowywanie umów (umowa o pracę, umowa zlecenie) oraz dokumentacji związanej z rozwiązaniem stosunku pracy oraz przygotowanie statystyki płac.

W ramach procedur podatkowych i rozliczeń firmy, klienci mogą liczyć na przygotowywanie rocznych i miesięcznych deklaracji podatkowych, sporządzanie formularzy ZUS, przygotowywanie miesięcznych sprawozdań z ubezpieczeń społecznych. Rozliczanie podatku w zakresie podatku dochodowego, podatkowej książki przychodów i rozchodów; zryczałtowanego podatku dochodowego.

Współpraca z doświadczonym biurem rachunkowym, szczególnie w obliczu dynamicznie i nagle zmieniających się przepisów prawnych wpływa na płynny rozwój firmy, pozwala uniknąć błędów w rozliczeniach. Jest to szczególnie ważne ze względu na poważne konsekwencje finansowe, jakie mogą się stać udziałem firmy w przypadku prowadzenia rozliczeń finansowych w sposób niezgodny z prawem.

Tekst powstał we współpracy z biurem rachunkowym Taxmentor

FOLLOW US ON:
Pikle na zimę
Nowoczesna stratega