HomeCiekaweDlaczego warto stosować masaż klasyczny?

Dlaczego warto stosować masaż klasyczny?

Stosowanie masażów w Polsce nie jest jeszcze tak bardzo upowszechnione, lecz powinna być to metoda polecana, jako skuteczna i przede wszystkim nieinwazyjna metoda leczenia wielu dolegliwości, która wyklucza stosowanie leków i operacji.

Skąd się wziął masaż klasyczny?

Historia stosowania masażu klasycznego jest bardzo długa i liczy sobie kilka tysięcy lat. Jak wiele odkryć medycznych, również masaż został „wynaleziony” i był stosowany na początku w Chinach, lecz dzięki jego zbawiennym skutkom szybko jego popularność rozprzestrzeniła się nawet na Europę. O jego pozytywnych skutkach mówiło wielu lekarzy i filozofów dawnych czasów, a w Europie utrzymał się między innymi dzięki siostrom zakonnym, które w ten sposób pomagały potrzebującym z różnymi schorzeniami.

Przez wszystkie te lata technika masażu klasycznego, która głównie była określana jako „tarcie” i uciskanie, ewoluowała i powstały różne jej odmiany, a wszelkie niedoskonałości zostały wyeliminowane. Dzięki temu teraz można być pewnym, że warto stosować ten masaż, ponieważ przynosi wiele plusów.

Kiedy zdecydować się na masaż klasyczny?

Na masaż powinien zdecydować się każdy, kto zauważa u siebie jakikolwiek z problemów, które są wymienione poniżej i należy do nich między innymi:
• Bóle kręgosłupa,
• Bóle karku,
• Bóle głowy,
• Niewydolność krążenia,
• Choroby reumatyczne,
• Itd.

Prócz wyżej wymienionych chorób może ich być oczywiście o wiele więcej, lecz aby dowiedzieć się dokładnie, co można leczyć za pomocą masażu, należałoby się zgłosić do specjalisty.

Masażu klasycznego nie powinno się stosować jednorazowo i od razu tworzyć sobie o nim opinię, ponieważ jest to sposób leczenia, który wymaga poświęcenia mu, chociażby kilku sesji i wtedy właśnie można liczyć na prawdziwe i bardzo dobre efekty. To jest tak samo, jak z braniem leków, czyli jeśli ktoś weźmie jedną dawkę, a zalecane było ich kilka, to może to nie przynieść żadnych efektów.

Kiedy należy wystrzegać się masażu klasycznego?

Są niestety sytuacje, w których na masaż klasyczny nie można się decydować, ponieważ może to mieć groźne dla zdrowia konsekwencje. Są to między innymi: ciąża, menstruacja, żylaki, naczyniaki, zapalenie żył i wiele innych. Całą listę przeciwwskazań można znaleźć u masażysty, czy też dobrego lekarza.

Nie warto ryzykować zdrowia i na siłę próbować masażu. Najlepszym sposobem, jeśli ktoś pragnie stosować masaż, jest wyleczenie siebie, a dopiero następnie decydowanie się na taki rodzaj terapii.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

Bezcenny moment rela
Sposoby na pokonanie