HomeZdrowie i UrodaDobra dawka adrenaliny

Dobra dawka adrenaliny

Prowadząc siedzący tryb życia bardzo często, niektóre osoby, szukają alternatywy, która pomoże im się rozruszać, spędzić czas na świeżym powietrzu. Dobrze jest jeśli przy tym wszystkim dostaną odpowiednią dawkę alternatywy. Dlatego też wiele osób szuka możliwości uprawiania ciekawych i ekstremalnych sportów. Doskonałym przykładem mogą być skoki spadochronowe.

Jak rozpocząć przygodę ze spadochroniarstwem?

Poszukując możliwości rozpoczęcia uprawiania spadochroniarstwa najlepiej jest najpierw rozpocząć odpowiednie szkolenie czyli udać się na kurs spadochronowy. Tego rodzaju kursy przeprowadzane są w miejskich aeroklubach. Zapisując się na kurs spadochronowy odbędziemy szkolenia teoretyczne i praktyczne i już wtedy, w części praktycznej, poczujemy czy jest to coś odpowiedniego dla nas.

Jak wygląda kurs spadochronowy?

Każdy kurs spadochronowy to:

1. Teoria – 8 godzin wykładów na temat prawa lotniczego, przepisów lotnictwa, skoków spadochronowych, możliwości człowieka, jego wytrzymałości i zasad bezpiecznego oddawania skoków ze spadochronem.

2. Praktyka – to wykonanie skoków z samolotu. W tej części kursu spadochronowego skoczek wykonuje skoki na linie z wysokości 1000 m ze spadochronem, który otwiera się samoczynnie.

3. Następna część kursu spadochronowego to nadal część praktyczna ale zależna już od osoby, która się szkoli. Przede wszystkim zależne wszystko jest od jej chęci, możliwości i przełamania strachu.

Co daje ukończenie kursu?

Po ukończeniu każdego kursu spadochronowego, jego uczestnik otrzymuje legitymację skoczka spadochronowego, dyplom wykonania skoku oraz zaświadczenie ukończenia kursu podstawowego.W ten sposób podstawy spadochronowe ma się już zaliczone i każdy absolwent takiego kursu decyduje już sam czy złapał bakcyla i czy chce nadal kontynuować uprawianie tego sportu.

Rodzaje kursów

Rodzai kursów jest kilka: podstawowy, bardziej rozszerzony, dla osób indywidualnych i dla grup. Wszystkie kursy zapewniają swoim członkom ubezpieczenie OC i fachową kadrę szkoleniową. Ponadto w czasie kursów można także ćwiczyć na różnego rodzaju przyrządach naziemnych, które doskonale symulują lot spadochronowy.

Przygoda ze spadochroniarstwem dla wielu osób to okazja do bardzo dobrego relaksu i do aktywnego wypoczynku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Wykończenie podłó
Innowacje w Twojej s