HomeDom i WnętrzeDom drewniany – ukoronowanie marzeń o życiu blisko natury!

Dom drewniany – ukoronowanie marzeń o życiu blisko natury!

Domy drewniane stają się coraz modniejsze w Polsce – ich budowa trwa kilka miesięcy, a dodatkowo są znacznie tańsze niż takie same domy murowane. Czy jednak popularność wynika jedynie z niższych kosztów budowy? Warto przyjrzeć się tym domom z bliska!

Skąd moda na konstrukcje szkieletowe?

Domy w technologii szkieletowej przybyły do nas z dalekiej Skandynawii i Kanady – drewno jest tam podstawowym budulcem, przez co mieszkańcy tych regionów doszli do perfekcji w budowaniu domów drewnianych całorocznych. W przypadku polskich konstrukcji jedynym elementem murowanym takiego dom są jego fundamenty. Zastosowanie drewna jako głównego budulca sprawia, że możliwe stało się maksymalne skrócenie czasu budowy domu – będzie to ok. 6-7 miesięcy w przypadku stanu deweloperskiego (dom w stanie durowym oddaje się już po 2-4 miesiącach). Ze względu na wykorzystywane materiały oraz brak dużej ilości elementów murowanych budowa może zostać rozpoczęta praktycznie w każdym miesiącu w roku. Wielu producentów domów drewnianych proponuje swoim klientom również kompleksowe wykończenie wnętrza domu drewnianego (malowanie, tapetowanie, kafelkowanie, montaż schodów i wiele innych).

Czy to się opłaca?

Wiele osób martwi się, czy gotowe domy z drewna będą w stanie zapewnić im odpowiedni komfort cieplny. Spieszymy z odpowiedzią, że domy drewniane posiadają wiele nowoczesnych form docieplenia i ogrzewania. Tajemnica tkwi w ścianach domu, które są odpowiednio izolowane wybranymi przez klienta materiałami. Dzięki innowacyjnej metodzie budowy dom taki bardzo wolno uwalnia ciepło, przez co nie ma potrzeby jego stałego dogrzewania. To rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie na rachunkach! Wykonawca domu może dodatkowo podpowiedzieć nam, jakie okna okażą się strzałem w dziesiątkę.

Jak wygląda sytuacj
Montaż okien z korz