HomeCiekaweFirmowa impreza – o czym powinieneś pamiętać?

Firmowa impreza – o czym powinieneś pamiętać?

Organizacja firmowej imprezy to wyzwanie, któremu nie tak łatwo sprostać. Wybór miejsca, transport, zapewnienie atrakcji, zamówienie jedzenia i napojów – wszystko to wymaga pewnej dozy kreatywności i dużej precyzji w działaniu. Warto jednak pamiętać, że oprócz kwestii organizacyjnych liczy się dobra zabawa. Jak zatem sprawić, aby impreza integracyjna była naprawdę udana?

Oficjalnie czy na luzie?

Według badań przeprowadzonych przez jedną z agencji event-marketingowych – Show Service – zdecydowana większość pracowników nie przepada za oficjalnymi firmowymi bankietami w sztywnej oprawie wieczorowych sukni i eleganckich garniturów. O wiele przyjemniejszym rozwiązaniem będzie impreza na luzie – spotkanie w swobodnej, nieoficjalnej atmosferze.

Liczy się przygoda

Dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy integracyjne z nutą przygody i rywalizacji. Dlatego na początek można zaplanować grę miejską lub terenową, wyścigi quadów, grę w paintball czy wizytę w escape-roomie. Tego typu zabawy pomagają wzmacniać ducha walki oraz budować zgraną ekipę – co później zaprocentuje w dążeniu do firmowych celów. Jeżeli natomiast pracownicy domagają się prawdziwych sportowych emocji i mocnych wrażeń, możemy wybrać się np. na szkołę przetrwania czy strzelnicę.

Na łonie natury

Jeżeli chcemy wyrwać się z miejskiej dżungli i odpocząć od „Mordorów”, wieżowców, boksów i open space’ów, nie ma chyba nic lepszego niż wyprawa na łono natury. Dość popularnym sposobem na firmową integrację są spływy kajakowe, zarówno kilkugodzinne, jak też kilkudniowe czy np. weekendowe. Nieco bardziej zaawansowaną opcją jest wspólny wyjazd na żagle czy na narty, albo krótki kurs surfingu.

Zabawy tematyczne

Jeśli nie dysponujemy budżetem na kilkudniowy wyjazd z atrakcjami, możemy zorganizować imprezę tematyczną. Motywem przewodnim może być niemalże wszystko: lata 20. czy 70., średniowiecze lub podróż do przyszłości, wiejskie klimaty czy styl rodem z Hollywood. Odpowiednio dopasowana muzyka, niebanalna scenografia i fantazyjne przebrania będą znakomitą odskocznią od szarej codzienności i stworzą atmosferę do dobrej zabawy.

Czas relaksu

Nawet jeżeli planujemy wyjazd oparty na aktywnościach sportowych czy kreatywnych zabawach, nie może w nim zabraknąć elementu spokojnej siesty. W końcu po dawce wysiłku fizycznego czy umysłowego każdy potrzebuje odrobiny odpoczynku przy stole zastawionym smakołykami. Możemy skorzystać z usług firmy cateringowej, która przygotuje nam całą gamę przekąsek. Jeżeli organizujemy przyjęcie tematyczne, warto aby potrawy były również dostosowane do głównego wątku imprezy. Dobremu jedzeniu powinny towarzyszyć także odpowiednie napoje . Jeżeli integracja odbywa się w większym gronie, najlepiej sprawdzić, co mają do zaoferowania hurtownie – ciekawe propozycje znajdziemy m.in. na http://alkohole.eurocash.pl/. Do przygotowania kulinarno-rekreacyjnej części firmowej imprezy warto naprawdę się przyłożyć: dobre jedzenie łagodzi obyczaje, a bruderszafty mogą przełożyć się na poprawę relacji między pracownikami – to zaś z pewnością wpłynie na jakość pracy i konkretny zysk.

FOLLOW US ON:
Co to jest logistyka
Klasy opon - jakie o