HomeMotoryzacjaFirmy odzyskujące odszkodowanie

Firmy odzyskujące odszkodowanie

Firmy odzyskujące odszkodowanie

Ilość samochodów w miastach ciągle rośnie. Niestety równocześnie rośnie liczba wypadków oraz stłuczek. Każde takie zdarzenie jest niezwykle stresujące. Może to powodować pewne niedopatrzenia, które wynikają bardziej z zaaferowania, niż złej woli. Nasze niedopatrzenia wykorzystują firmy ubezpieczeniowe, którym najmniej zależy, aby nam wypłacić pełne odszkodowanie w krótkim czasie, stosując rozmaite triki będące pierwszym krokiem do nie wypłacenia odszkodowania z oc sprawcy wypadku.

Zaniżanie odszkodowań z oc sprawcy jest niestety częsta praktyką.

Jednak jeśli sami nie zauważymy błędu, to doprawdy nikt go nam nie wskaże. Czasem nie pozostaje nic innego jak złożyć skargę na ubezpieczyciela. Pomocne są firmy odzyskujące odszkodowanie, które w naszym imieniu ścigają i ściągają wierzytelność. Należy tu zaznaczyć, że firmy odzyskujące odszkodowania nie są filantropami. Podpisując umowę, zgadzamy się na procent, który stanowi dochód takiej firmy. A zatem każdemu zależy na tym, aby kwota była najwyższa z możliwych. Jednak czy takie firmy są na prawdę uczciwe?

Przeszukując internet można spotkać wiele wpisów na forach, które raczej przeczą temu stwierdzeniu.

  1. Po pierwsze, krąży opinia, że dla tego typu firmy, im bardziej poszkodowany klient tym lepiej. W sumie logiczne, większa kwota do ugrania.
  2. Po drugie, przedstawiciele potrafią nakłaniać półprzytomnych pacjentów do podpisywania umów.
  3. Po trzecie, firmy odzyskujące odszkodowanie są średnio dwa razy droższe od kancelarii.

Czy tak samo skuteczne, to już trudno stwierdzić. Jednak nie zmienia to faktu, że w tego typu firmach pracują również adwokaci posiadający własne kancelarie. Być może chęć dodatkowego zarobku przysłoniła im etyczne aspekty ich zawodu. Jakkolwiek by nie patrzeć, zaniżanie odszkodowań z oc sprawcy też nie jest etyczne. Zatem skoro można, to powinno się to eliminować.

Czasem jednak trudno, po wypadku czy w szpitalu, dochodzić swoich praw. Jeśli sami się nie zainteresujemy co możemy w danej sytuacji uczynić, to nikt tego za nas nie zrobi. A zatem, jeśli możemy poświęcić czas i pieniądze, oddajmy naszą sprawę kancelarii lub firmie odzyskującej odszkodowanie np JW GROUP. Wyżej opisane przypadki były, są i będą. Jednak gdybyśmy zwątpili w sensowność tego świata, to może od razu zamknijmy się w domu i przyjmujmy tylko listonosza.

Wypadek drogowy jest zawsze traumatycznym przeżyciem. Nie ważne, czy jest poważny czy wyjdziemy z niego tylko z zadrapaniami. Ludzie, którzy pomagają dochodzić swoich praw przed sądem, może i bywają nachalni, jednak w niektórych przypadkach ich pomoc jest bezcenna.

Prawo zmienia się za szybko i w zbyt krótkim czasie, aby za nim nadążyć. A będąc w sytuacji bez wyjścia, czasem trzeba komuś zaufać. Nie ważne czy to będzie firma odzyskująca odszkodowanie czy kancelaria prawna. Liczy się efekt końcowy i należna nam kwota zasądzona przez sąd.

Oczaruj i zaczaruj f
Urządzamy domową b