HomeDom i WnętrzeGdzie sprawdzą się łóżka wykonane z drewna?

Gdzie sprawdzą się łóżka wykonane z drewna?

Łóżka z litego drewna od wielu lat są cenione przez polskich konsumentów. Najczęściej jako ich zalety wymieniają oni ich odporność na uszkodzenia, elegancki wygląd, Co warto wiedzieć o tych meblach? Jakie rozwiązania proponują producenci?

Drewno – materiał trwały i estetyczny

Łóżka drewniane tworzone są najczęściej z drewna bukowego, sosnowego lub dębowego. Rodzaj drewna warunkuje kolor mebla, jednak można zmieniać ich odcień przy pomocy specjalistycznych bejc. Łóżka są odpowiednio zabezpieczane przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami przez stosowanie bezbarwnych lakierów. Drewno jest niezwykle odporne na wnikanie wilgoci – wszystko przez jego zbitą strukturę oraz odpowiednie przygotowanie do obróbki przez stolarzy. Warto zwrócić uwagę również na liczne dodatki, takie jak pojemniki na pościel, zagłówki, elementy tapicerowane. Wiele łóżek może być również zdobionych rzeźbieniami.

Łóżka drewniane sprawdzają się najlepiej w przestronnych sypialniach o jasnych kolorach. Dzięki temu możliwe jest wydobycie eleganckiej barwy drewna. Niewielkie łóżka na ramie sprawdzają się również w pokojach nastolatków, dzieci. Tego rodzaju produkty są wykorzystywane w pensjonatach, hotelach.

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Niewielkie wesele dl