HomeCiekaweIdealna suknia ślubna – jak wybrać?

Idealna suknia ślubna – jak wybrać?

Poszukiwania idealnej sukni ślubnej mogą trwać miesiącami – potwierdzi to każda kobieta, która stanęła na ślubnym kobiercu. Szukając takiego stroju przyszłe panny młode pragną wyglądać olśniewająco, zachwycić przybyłych gości. Warto jednak pamiętać, że wspaniały wygląd to nie wszystko. Suknia powinna być wykonana z tkanin o wysokiej odporności na uszkodzenia oraz zaprojektowana tak, aby nie krępować ruchów. Co jeszcze powinniśmy brać pod uwagę podczas poszukiwania idealnej sukni ślubnej?

Materiały mają znaczenie!

Najważniejsze w przypadku sukien ślubnych są materiały. Topowi producenci, tacy jak mode-walus.de stawiają na naturalne tkaniny, które pozwalają skórze oddychać. Zastosowanie tkanin bawełnianych sprawia, że suknia zapewni komfort przez cały dzień i noc w czasie wesela.

Wiele panien młodych zwraca olbrzymią uwagę na to, aby suknie nie gniotła się w ciągu dnia. Zastosowanie włókien syntetycznych rozwiąże ten problem. Tkaniny łączone, z włókien naturalnych i syntetycznych wydają się być najlepszych rozwiązaniem dla pań oczekujących wysokiej wygody oraz trwałości materiałów.

Czy tylko biel?

Pytanie o kolor sukni ślubnej pada bardzo często w salonach ślubnych. Poza klasyczną bielą w ofercie salonów znajdziemy również barwy takie jak kość słoniowa, wanilia, brzoskwinia, ecru, kryształowa biel, karmel, szampańska. Niewiele osób wie, że źle dobrany kolor sukni ślubnych może w ciągu dnia podkreślić niedoskonałości skóry, zaczerwienia czy nawet worki pod oczami. Pierwszym krokiem, aby dobrać odpowiednią suknię, jest określenie jakim typem jesteśmy: letnim czy wiosennym (ciepły odcień skóry) czy zimowym i jesiennym (chłodniejszy odcień skóry).

W przypadku pań lato najlepszym kolorem będzie perła i ecru. Dla pań jesiennych i wiosennych warto wybierać kość słoniową, kolor szampana, diamentową biel.

Suknia dopasowana do sylwetki

Niezwykle ważnym kryterium doboru sukni ślubnej jest oczywiście sylwetka panny młodej. Dzisiaj znalezienie modelu, który ukryje mankamenty figury oraz podkreśli jej zalety nie jest żadnym wyzwaniem. Warto jednak przed wyjściem do salonu sukien stanąć przed lustrem i określić nasze mocne i słabe strony sylwetki. W przypadku pań z masywniejszymi udami i sylwetką gruszki polecane są suknie z obszernym dołem oraz zaznaczonym pasem, np. poprzez zawiązanie szarfy. Dzięki niej ramiona staną się znacznie bardziej widoczne. W przypadku sylwetki w typie klepsydry najpiękniej prezentować się będą się suknie w typie „rybki”.

 

 

Co to jest depilacja
Jak zachować młodo