HomeCiekaweInternet nowym domem dla publicystyki i dziennikarstwa

Internet nowym domem dla publicystyki i dziennikarstwa

Internet, jako medium wszechwładne, wszechogarniające i wszechobecne, wchłania do swych czeluści kolejne dziedziny życia. Robienie zakupów przez internet nikogo już nie dziwi. Umawianie kolejek do lekarza też staje się coraz bardziej powszechne. Rodzice nie muszą już nachodzić nauczycieli swoich dzieci, bowiem całość dzienników lekcyjnych, włącznie z ocenami, dostępna jest w internecie.

Nie powinno więc nikogo dziwić, że w takim zbiorowisku czynności codziennego życia, które można załatwić za pośrednictwem internetu swoje miejsce znalazło tam także dziennikarstwo. Co więcej oprócz znanych powszechnie redakcji, stanowiących najczęściej rozwinięcie redakcji prasowych bądź też telewizyjnych, swój kawałek tortu w dziennikarskim torcie wykroiło grono amatorów.

Dziennikarstwo obywatelskie

Coraz śmielej poczyna sobie na rodzimym rynku. Autorzy wiadomości tego typu, są coraz bardziej świadomi możliwości jakie daje internet. A te są bardzo duże, począwszy od nieśmiałego zamieszczania newsów za pośrednictwem serwisów społecznościowych, poprzez prowadzenie własnego bloga lub strony internetowej, aż po stworzenie amatorskiej telewizji i umieszczanie nagrań informacyjnych na serwisie youtube.com.

Zalety publikacji własnych treści w internecie są nie do przecenienia

Autorzy mogą bowiem wyrażać swoje poglądy bez obaw o to, że redaktor naczelny zastosuje cenzurę i wytnie niepoprawny politycznie tekst. Wiedzą o tym doskonale publicyści, którzy dążąc do uniezależnienia się od wydawców i redaktorów naczelnych, przeszli częściowo na własny rachunek.

Publicystyka w internecie toczy się więc bardzo ostro, niekiedy na granicy dobrego smaku. Autorzy mają świadomość, że w internecie można na nieco więcej sobie pozwolić, mimo iż nie chroni on przed odpowiedzialnością z powództwa cywilnego. Głównymi narzędziami internetowymi, wykorzystywanymi przez publicystów jest porta Facebook oraz – szczególnie w ostatnich kilku latach – portal Twitter.

Możliwość śledzenia ulubionych autorów i dodawania znajomych oraz polubienia istotnych z punktu widzenia czytelnika tekstów to czynniki znacznie wzmacniające zainteresowanie danym publicystą. Zapewne mają oni tego pełną świadomość, bowiem wymienione aplikacje prowadzą w coraz bardziej profesjonalny i kontrolowany sposób. Pozwala to na zaryzykowanie tezy, że za 10 lat tradycyjnej publicystyki już nie będzie, bowiem w całości przeniesie się ona do internetu.

Statuetki szklane- u
Meble ogrodowe do bi
ciniecmurckowski.pl live url https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/