HomeDom i WnętrzeInwestycja w salon fryzjerski

Inwestycja w salon fryzjerski

Własny salon fryzjerski to świetny pomysł na kobiecy biznes. Zawód fryzjerki wymaga przede wszystkim zdobycia doświadczenia poprzez praktykę. Jeśli jednak już to zrobimy, warto pomyśleć o samodzielnym biznesie. Założenie takiego punktu usługowego wiąże się jednak ze sporymi wydatkami. Co należy zakupić, aby móc otworzyć własny salon?

Myjnie fryzjerskie

Niemalże każda wizyta u fryzjera zaczyna się od umycia włosów połączonego z masażem głowy. Dlatego niezbędne w salonie są myjnie fryzjerskie. Ich zakup to wydatek rzędu nawet kilkuset czy kilkutysięcy złotych.
Dobrym pomysłem na obniżenie tego kosztu jest zorientowanie się, czy jakiś salon w okolicy nie kończy działalności i nie pozbywa się myjni fryzjerskich. Można odkupić używany sprzęt i zapłacić za niego sporo mniej niż za nowy.

Fotel fryzjerski

Bezpośrednio z myjni klient lub klientka przechodzi na fotel fryzjerski. Nie może być to zwykłe krzesło, ale specjalny fotel z regulowaną wysokością. Jeśli chcemy zatrudniać pracownika i obsługiwać dwóch klientów w tym samym czasie, co jest korzystne ze względów ekonomicznych, warto od razu zainwestować w dwa fotele.

Suszarki

W każdym salonie fryzjerskim przyda się również duża suszarka, pod którą klientka będzie mogła usiąść i wysuszyć głowę. To kolejny duży wydatek, warto jednak go przemyśleć.

Akcesoria

Niezbędna jest natomiast suszarka ręczna, lokówka, prostownica – sprzęty i akcesoria, za pomocą których będziemy czesać nasze klientki. Bez tego trudno mówić o salonie fryzjerskim.
Przyda nam się również zapas drobnych akcesoriów do upinania włosów – spinek, gumek, wsuwek, klamerek. Warto zaopatrzeć się już na początku w ich dużą ilość. ponieważ zostają one na włosach klientek i dlatego dość szybko się kończą.

Reklama

Na rynku usług fryzjerskich jest dość duża konkurencja. Dlatego, żeby na nim zaistnieć trzeba się czymś wyróżnić i dotrzeć do klienta. Nie uda się to bez odpowiedniej reklamy.
Zastanówmy się najpierw nad jej formą, a następnie nad treścią, aby była jak najbardziej efektywna.

FOLLOW US ON:
Czym charakteryzuje
Idealnie dobrany lak