HomeZdrowie i UrodaJak broszkę nosić, aby nie było kiczowato?

Jak broszkę nosić, aby nie było kiczowato?

W ostatnim czasie coraz więcej kobiet decyduje się sięgnąć po biżuterię, jaką stanowią broszki. Bo, jak się okazuje, to wcale nie jest przeżytek. Jest to dodatek, który potrafi dodać uroku i podkreślić osobowość kobiety. Szczególnie, gdy sięgniemy po broszki ręcznie robione.

W jakim wieku broszka pasuje?

Czy jest wiek, do którego broszka nie pasuje? Właściwie nie ma. Broszka to nie jest przeżytek rodem z czasów PRL. Nie jest więc dedykowana babciom, choć to one głównie broszki wykorzystują w swoich stylizacjach. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ kiedyś elegancja wpisana była w sposób bycia kobiety. Kiedy więc spotykamy starsze osoby, możemy zauważyć, że ich sposób bycia jest stonowany, pełen klasy i wdzięku. A broszka to wszystko podkreśla. Dlatego też żadna z nas, bez względu na to, czy mamy 50, 40 czy 30 lat, nie powinna rezygować z tej właśnie biżuterii.

Broszka a typ figury

Kiedy wybieramy sukienkę, staramy się ją dobrać do typu figury. Gdy wybieramy buty, te również analizujemy pod kątem tego, czy będą pasowały do naszej figury. A jak jest z broszką? Czy ją również należy dopierać pod tym kątem? Absolutnie, nie. Nie ważne, czy jesteś typem gruszki, jabłka, czy syreny, broszka skutecznie podkreśli Twoje naturalne piękno. O jednej rzeczy musisz jednak pamiętać. Jeżeli masz duży biust, nie przypinaj sobie broszki dużych rozmiarów. Poza tym nie istnieją żadne zasady mówiące o tym, jaką broszkę do jakiej figury dobrać.

Jak dobrać broszkę

Jeśli zobaczyłaś na wystawie przepiękne broszki ręcznie robione i już widzisz, jak podkreślają Twoją stylizację, pamiętaj o kilku zasadach. Jeśli ma być elegancko i klasycznie, broszka musi być przypięta na piersi, lub pod szyją. Pamiętaj też, że tak przypięta broszka bardzo lubi pomadki o wyrazistych odcieniach, ale nie lubi innej biżuterii, w tym kolczyków. Jeżeli natomiast chcesz podkreślić swoją oryginalność, koniecznie przypij broszkę do ramiączka sukienki, czy bluzki lub po prostu wepnij ją sobie we włosy. A jeśli chciałabyś za pomocą broszki podkreślić luźną stylizację, pamiętaj, aby wybrać broszkę, która wykonana jest z nowoczesnego materiału, aby nie było przerostu treści nad formą.

FOLLOW US ON:
Być jak Kolumb na D
Złamany klucz – p