HomeBiznesJak działać na rzecz ekologii we własnym zakresie?

Jak działać na rzecz ekologii we własnym zakresie?

Proekologiczna postawa jest coraz modniejsza. Każdy z nas pragnie dbać o środowisko, jednak aby faktycznie mieć na to wpływ konieczna jest konsekwencja. Jakie działania możemy podejmować we własnym zakresie, aby uczynić nasz dom bardziej ekologicznym? Opcji jest naprawdę wiele.

Segregowanie śmieci, ochrona wody

Podstawą jest segregowanie śmieci – jest to obowiązkowym zadaniem mieszkańców domów jednorodzinnych, jednak również osoby mieszkające w blokach mogą się na to zdecydować. Coraz więcej spółdzielni mieszkaniowych decyduje się na ustawienie kontenerów na makulaturę, plastik i szkło w sąsiedztwie śmietników. Dzięki temu mieszkańcy mogą samodzielnie segregować śmieci.
Drugim istotnym zagadnieniem jest oszczędność mediów – tyczy się to przede wszystkim wody. Oszczędność wody rozpoczyna się już w momencie zakręcenia wody podczas szczotkowania zębów, zmniejszenia ilości wody wykorzystywanej do mycia naczyń.
Ciekawym rozwiązaniem są również przydomowe oczyszczalnie ścieków, montowane w przypadku domów jednorodzinnych wybudowanych na terenach nieuzbrojonych czy w górach. W ich wnętrzu znajdziemy zbiorniki magazynowe wykonane z trwałych materiałów syntetycznych. Zadaniem przydomowej oczyszczalni ścieków jest wielokrotna filtracja zanieczyszczeń, aby do gleby przedostała się minimalna ilość toksyn.

FOLLOW US ON:
Urządzamy taras w d
Powiew świeżego po