HomeCiekaweJak monitorować małą i średnią firmę?

Jak monitorować małą i średnią firmę?

Monitoring przydaje się każdemu przedsiębiorcy. Od jakości naszego monitoringu zależy to, czy będziemy wiedzieć, kto, gdzie i kiedy wchodzi do naszej firmy, porusza się po obiekcie czy obserwuje nas z ukrycia. To także wyłapanie przypadkowych osób postronnych, które mają zamiar wtargnąć do siedziby danego przedsiębiorstwa i (na przykład) okraść biuro.

Czy za sprawą monitorowania można wytworzyć przewagę przez złodziejami i nieuczciwa konkurencją?

Przy dobrej konfiguracji monitorowanego systemu możemy zdobyć przewagę i to nad potencjalnymi złodziejami, ale i też szkodliwym działaniem konkurencyjnych firm. Jak wykorzystać monitoring do lepszej pracy w biurze? Za sprawą nowoczesnego systemu monitorującego każdy pracownik jest poddawany obserwacji i na bieżąco śledzone są jego dziwne lub bezpośrednie zachowania i wobec klienta i wobec innych pracowników, jak również ewentualne niesubordynacji i zachowań nagannych w miejscu zatrudnienia, do których zaliczamy m.in.: palenie w miejscach niedozwolonych, śmiecenie, kradzieże artykułów papierniczych i biurowych, a także wykorzystywanie sprzętu biurowego na swój prywatny użytek.

Od czego zacząć monitorowanie firmy?

Małe firmy należy objąć monitoringiem zewnętrzno- wewnętrznym, który ma także funkcję monitoringu przeciwpożarowego. To idealne rozwiązanie, gdy obawiamy się zaniedbań ze strony pracowników w postaci palenia papierosów i rzucania niedopałków do kosza na śmieci, a także odkręcania wody w ubikacji czy pozostawienia lejącego się prysznica.

Gdzie umieścić kamery?

Najlepiej zainstalować kompaktowy system monitorujący, wewnętrzno- zewnętrzny, który będzie obserwować wnętrze i obręb budynku firmowego. Warto posiadać czujniki ruchu, halogeny, które przydają się w nocy. Nie oszczędzamy na monitoringu przeciwpożarowym. To bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie, gdy w firmie zdarzały się już przypadki pozostawiania przez nieuważnych pracowników odkręcony kranu z wodą czy niezgaszonego papierosa pożar wówczas nietrudno, a ogień będzie niszczył wszystko na swojej drodze. Nie warto rujnować majątku przedsiębiorstwa. Ogień czy woda szybko się rozprzestrzeniają, zaś w odludnym miejscu, bez monitoringu przeciwpożarowego będzie trudno o skuteczną i szybką interwencję. Kamery rejestrując także ruch w obrębie budynku i wszelkie próby włamania się.

Siła w nocy

Halogeny i czujniki ruchu w systemie monitorującym firmy są idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy czytelnego i wyraźnego nagrania z zajścia w nocy w terenie mało oświetlonym. Czujniki ruchu od razu włączają kamerę oraz uruchamiają podświetlenie sylwetki danej osoby.

Kamery w przedsiębiorstwie zapewniają komfort pracy oraz bezpieczeństwo, zarówno podczas wykonywania obowiązków, jak i w czasie, gdy odpoczywamy od zadań. Właściciel wówczas nie musi się martwić, że coś niepokojącego dzieje się na terenie jego przedsiębiorstwie.

 

Opracowanie https://ivel.pl/

Słowacka dieta cud?
Manicure hybrydowy w