HomeDom i WnętrzeJak oszczędzić na budowie wymarzonego domu?

Jak oszczędzić na budowie wymarzonego domu?

Budowa własnego domu to nie lada wydatek – pomimo tego coraz więcej Polaków decyduje się na kupno działki i rozpoczęcie inwestycji. Okazuje się, że ceny gotowych mieszkań w dużych miastach mogą okazać się znacznie wyższe niż koszt budowy niewielkiego, parterowego domu dla czteroosobowej rodziny. Kiedy jednak liczymy się z każdym groszem warto znać metody na oszczędność podczas budowy.

Kupno materiałów – można taniej!

Podczas kupowania konkretnych materiałów możemy szukać wśród wielu polskich dostawców – producenci oferują konkurencyjne ceny, nierzadko również zachęcają do skorzystania z rabatów czy obniżek cen. Znacznie taniej znajdziemy również materiały budowlane w sieci. Tu jednak musimy pamiętać, że nierzadko sprzedający odbija sobie cenę towaru na kosztach dostawy.
Istotne jest, abyśmy skrupulatnie podeszli do tematu jakości kupowanych materiałów budowlanych. Tańsze, nie zawsze znaczy: tak samo dobre. Może okazać się, że kupno wyjątkowo tanich materiałów skończy się naprawami a w najgorszym wypadku: koniecznością kupna lepszej jakości produktów.
Pamiętajmy o możliwości odliczenia kupna ich od podatku w konkretnym okresie rozliczeniowym!

Nowoczesny dom z drewna

W przypadku nietypowych działek, np. wąskich, szerokich, o dużym spadzie, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych projektów domów. Wśród nowoczesnych projektów domów na wąską działkę na szczególną uwagę zasługują domy z drewna.  Istotne jest, że gotowe projekty są znacznie tańsze od projektów tworzonych od podstaw. Ponadto, koszt realizacji projektu w oparciu o standardy budownictwa lekkiego jest zaskakująco niski. Kupując gotowy projekt możemy właściwie od razu zacząć wprowadzać go w życie. Autor projektu może zezwolić na niewielkie zmiany, które jednak wykonuje samodzielnie. Więcej informacji znajdziesz na stronie mawit.com.pl.

Egzotyczne wycieczki
Żywopłot – eleme