HomeCiekaweJak poznać, że pies czuje się niekomfortowo

Jak poznać, że pies czuje się niekomfortowo

Psy różnią się od ludzi pod względem komunikacji. Skuteczne odczytywanie ich sygnałów pomaga zbudować dobrą relację i uniknąć nieszczęść. Łatwo poznać, kiedy pies jest zadowolony. Otwarty pysk, przymknięte oczy, ale też wystawianie brzucha do góry mówią nam, że czuje się dobrze. O wiele trudniejsze jest czytanie znaków od psa rozgniewanego lub przestraszonego, co może skończyć się atakiem.

Najprościej dla człowieka poznać gniew lub strach zwierzęcia po mowie ciała. Jeśli widzisz, że pies się cofa i kładzie uszy po sobie, podkula ogon i pochyla się, są to pierwsze znaki, że czuje się niekomfortowo. Obracanie głowy oznacza, że potrzebuje przestrzeni, a oblizywanie się, że jest zestresowany. W stresującej sytuacji pies sztywnieje. Ostatecznymi sygnałami jest niskie szczekanie, warczenie, podwijanie warg by pokazać zęby.

Jeśli nie odczytamy bądź zignorujemy sygnały, które informują nas, że pies czuje się niekomfortowo, możemy być pewni, że nastąpi atak. Zwierzę nigdy nie atakuje bez ostrzeżenia.

Zanim poznasz nawyki swojego dorosłego pupila powinieneś zaopatrzyć się w wygodną obrożę, smycz i kaganiec dla psa, który będziesz zabierać na spacery po miejskim uliczkach.

W wyborze odpowiedniego kagańca pomoże niezawodna ekipa ze sklepu http://www.zoocentrum24.pl/.

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Jakie obowiązki ma
Alergiczne zapalenie