HomeTechnologiaJak to jest z tymi oryginalnymi tuszami i tonerami do drukarki?

Jak to jest z tymi oryginalnymi tuszami i tonerami do drukarki?

Jeśli chodzi o tusz i toner do drukarki, to obecnie można zamiast oryginałów zakupić ich zamienniki, co nie obciąża nadmiernie budżetu domowego/firmowego. Okazuje się bowiem, że często cena oryginalnego tuszu czy tonera do drukarki jest zbliżona do wartości samego rządzenia drukującego. Nic więc dziwnego, że zamienniki cieszą się tak dużym powodzeniem. Oczywiście producenci drukarek ostrzegają przed tego typu działaniami, strasząc utratą gwarancji na urządzenie. Gdzie leży więc w tym wszystkim prawda? Czy warto korzystać z nieoryginalnego tuszu i tonera do drukarki?

Oryginalny toner do drukarki – skąd się wzięła ta wysoka cena?

Decydując się na zakup oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, czyli tuszu i tonera do drukarki, trzeba liczyć się z wydaniem nawet 80% większej kwoty, niż ma to miejsce w przypadku zamienników do drukarek. Okazuje się, że ta kolosalna różnica w cenie nie jest wcale związana z jakością atramentu czy tonera do drukarki, ale z kosztami ponoszonymi przez producentów oryginalnych materiałów. Na tę wysoką cenę składają się poza samymi materiałami i ich produkcją również marka firmy, kosztowna reklama globalna, marża oraz koszty utrzymania licznych oddziałów firmy na całym świecie.

W praktyce wygląda to tak, że producenci drukarek wypuszczają urządzenia po stosunkowo niskiej cenie po to, aby czerpać spore zyski na sprzedaży materiałów eksploatacyjnych. Jest to dobrze przemyślana strategia, gdyż zakupu drukarki dokonujemy zwykle raz na parę lat, a tusz czy toner do drukarki znacznie szybciej się zużywają. Dodatkowo w oryginalnych tonerach do drukarki producent umieszcza mniejszą ilość tuszu, a więc nowy użytkownik musi liczyć się z koniecznością kupienia dodatkowego tuszu niemalże po wydrukowania kilkudziesięciu stron. Jeśli więc komuś zależy na obniżenia kosztów wydruku, a nie na płaceniu za markę, to warto zainwestować pieniądze w zamienniki, a nie oryginalny toner do drukarki.

Jakość wydruku. Oryginalny toner do drukarki czy może tańszy zamiennik?

Rezygnując z tuszu i tonera do drukarki producenta, można liczyć na znacznie niższą cenę. Jednak nie oznacza to wcale, że są to produkty o niskiej jakość. Okazuje się bowiem, że jest wiele renomowanych firm, które mają w ofercie zamienniki wcale nie gorsze jakościowo od tych oryginalnych. Potwierdzają to liczne badania laboratoryjne oraz uznawane certyfikaty. Tak więc decydując się na zamienniki, można liczyć na sporą oszczędność oraz wydajność, a więc na dobry jakościowo produkt w przystępnej cenie.

Tonerów do drukarki szukaj na Print24 – toner do drukarki

FOLLOW US ON:
Jak uchronić parkie
Czym jest fotobudka?