HomeDom i WnętrzeJak wybrać lampy do salonu?

Jak wybrać lampy do salonu?

Salon najczęściej pełni kilka funkcji. Oświetlenie tego wnętrza powinno być jednocześnie praktyczne i dekoracyjne. Musi spełniać swoją funkcję w wielu sytuacjach, np. spotkania z gośćmi lub relaksu z książką. Dobrze dobrane i właściwie rozmieszczone lampy mogą zmienić charakter całego wystroju.

Przemyślane oświetlenie

Właściwe oświetlenie salonu warto zaplanować już na etapie wykończenia wnętrza, tak aby uniknąć kabli ciągnących się po podłodze. Zgodnie z trendami odchodzi się od jednego, centralnego źródła światła. Jednocześnie coraz większe znaczenie ma wybór estetycznych opraw. Dlatego można zauważyć większe zainteresowanie produktami takimi jak lampy włoskie, które wyróżniają się ciekawym, oryginalnym designem. Tego typu oprawy stanowią dekorację wnętrza i często są bardzo ozdobne.

Gdzie umieścić lampy?

Rozmieszczenie oświetlenia musi być szczególnie dobrze przemyślane w salonie, który łączy się z jadalnią. W takim przypadku należy oddzielnie oświetlić obie strefy. Nad stołem sprawdzi się efektowna wisząca lampa włoska. Należy wybrać oprawę, która będzie kierowała światło w dół, na blat stołu.

W strefie przeznaczonej do odpoczynku oprócz dużej lampy lub żyrandola powinno znaleźć się także dodatkowe źródła światła, które przydadzą się w czasie oglądania telewizji lub czytania. W tym celu można wykorzystać ciekawe lampy włoskie o interesującym designie. Taka lampa stojąca, stołowa lub kinkiet będzie także ciekawym uzupełnieniem wystroju wnętrza.

Lampa dopasowana do aranżacji

W sklepach można znaleźć szeroki wybór nowoczesnych projektów, np. lampy włoskie, które będą doskonale pasować do wystroju salonu. W przypadku takich rozwiązań bierze się pod uwagę nie tylko ciekawą estetykę, ale również funkcjonalność.

Dobra lampa idealnie komponuje się z wystrojem, powinna być dobrze zaprojektowana i wykonana, ale jednocześnie musi być doskonałym źródłem światła. Dzięki temu oświetlenie będzie tworzyć ciekawą atmosferę we wnętrzach, ale jednocześnie sprawi, że staną się one wygodne i funkcjonalne.

FOLLOW US ON:
Liposukcja - ratunek
Szklane drzwi – pr