HomeZdrowie i UrodaJak zachować młodość skóry twarzy?

Jak zachować młodość skóry twarzy?

Piękna i zadbana twarz to najwspanialsza wizytówka naszej osoby – codzienna pielęgnacja powinna być dla nas rutyną. Bez względu jednak na to, jakich kosmetyków używamy, z czasem na naszej skórze twarzy zaczną pojawiać się pierwsze zmarszczki. Jest to wynikiem zanikania kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych w skórze. Czy proces ten można zahamować? Tak!

Dlaczego skóra twarzy się starzeje?

Głównym powodem, przez który na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki to zanik kwasu hialuronowego – substancja ta odpowiada za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia komórek. Brak tej substancji sprawia, że skóra staje się przesuszona, podatna na uszkodzenia, zmienia kolor. Powodem szybszego starzenia się skóry jest również zanieczyszczenie środowiska, zła dieta oraz stosowanie źle dobranych kosmetyków. Na stan naszej skóry wpływ mają również używki: nałogowe palenie tytoniu sprawia, że skóra starzeje się znacznie szybciej, pojawiają się również tzw. zmarszczki palacza.

Jak poprawić wygląd naszej skóry twarzy?

– Najskuteczniejszą metodą na walkę ze zmarszczkami jest zastosowanie bezpiecznych preparatów i poddanie się zabiegom medycyny estetycznej – przekonuje dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej i witryny karolinakusnierz.pl. Współcześnie medycyna estetyczna zaproponuje nam zabiegi spłycania zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego lub też wygładzenie zmarszczek dzięki toksynie botulinowej. To jednak nie wszystko, gdyż zastosowanie kwasu hialuronowego jest znacznie szersze. Jest on wykorzystywany do przywracania ostrego konturu twarzy, jak również do wypełniania i konturowania ust.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

Tak – zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu przeprowadzany jest szczegółowy wywiad medyczny, który ma na celu wykluczenie przeciwwskazań. Po rozmowie z lekarzem możliwe jest ustalenie terminu. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są od razu i utrzymują się do 9-12 miesięcy.

 

Idealna suknia ślub
Co należy wiedzieć
Dentysta w krakowie ortodoncja katowice