HomeDom i WnętrzeJak zapewnić sobie komfort cieplny w mieszkaniu?

Jak zapewnić sobie komfort cieplny w mieszkaniu?

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym szczególnie zwracamy uwagę na komfort cieplny w naszych mieszkaniach czy domach. Niestety, często zdarza się, że pomimo silnego dogrzewania mieszkania pomieszczenia nadal są chłodne i czujemy się w nich źle. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Okazuje się, że bardzo często są to… nieszczelne okna! Co możemy zrobić z takim problemem?

Nieszczelne okna – uszczelki, złe osadzenie ram…

Podstawową przyczyną przedostawania się chłodnego powietrza do wnętrza jest złe osadzenie ram okiennych w murach. Najczęściej problem dotyczy złego wymierzenia lub niskiej jakości pianek uszczelniających. Te ostatnie lubią pod wpływem niskiej temperatury kruszyć się. Niestety, takie usterki widoczne są dopiero przy użyciu kamery termowizyjnej.
Innym problemem są okna tworzone w starszych technologiach. Do tworzenia ich uszczelek wykorzystywana była guma bez domieszek. Również w jej przypadku niska temperatura powodowała sztywnienie, kruszenie. Współcześnie uszczelki tworzy się z użyciem licznych domieszek, zwiększających ich elastyczność.
Aby zapewnić sobie odpowiednią temperaturę w mieszkaniu i jednocześnie nie zbankrutować z powodu olbrzymich rachunków za ogrzewanie warto rozważyć okna energooszczędne. Ich budowa pozwala na zachowanie jak największej ilości ciepła wewnątrz pomieszczenia.

FOLLOW US ON:
Materace dla wymagaj
Jak wybrać dobrą f