HomeTurystykaJak zaplanować wczasy? Wybierz biuro podróży!

Jak zaplanować wczasy? Wybierz biuro podróży!

Sierpień i wrzesień dla wielu osób to idealny moment na to, aby wyjechać na wymarzone wczasy. Zazwyczaj samodzielnie planujemy wyjazdy i załatwiamy sprawy związane z poszukiwaniem noclegów, ubezpieczeniami, trasą przejazdu, atrakcjami. Biura podróży jednak również nie mogą narzekać na ilość klientów – z roku na rok organizują one coraz większą liczbę wycieczek, stale poszerzając również swoją ofertę. Co warto wiedzieć przed udaniem się do biura podróży?

Biura podróży znajdziemy w praktycznie każdym, polskim mieście. W ich ofercie znajdziemy dwa rodzaje wyjazdów: wycieczki objazdowe oraz wczasy wypoczynkowe. Wycieczki objazdowe organizowane są dla grup, którymi opiekuje się jeden lub dwóch pilotów wycieczki. Ich zadaniem jest bezpieczne oprowadzenie turystów po wybranych zabytkach, wskazanie interesujących miejsc danego regionu. Wycieczki tego typu polegają również na przemieszczaniu się z miejsca na miejsce przy pomocy autokaru. Turyści śpią w różnych miejscach, biuro podróży gwarantuje wysoki komfort miejsc noclegowych.

Wczasy z biurem podróży

Drugim rodzajem wyjazdy są zorganizowane wczasy. Zazwyczaj na witrynach biur podróży widzimy oferty właśnie takich wyjazdów – tygodniowe czy dwutygodniowe wczasy w miejscach takich jak Bułgaria, Grecja, Chorwacja, Włochy, Portugalia. Coraz częściej możemy korzystać również z wakacji na Dominikanie, wakacji na Seszelach czy innych egzotycznych miejscach. Polacy chętnie wybierają tropiki – są skłonni zapłacić więcej za gwarancję bezpieczeństwa, wspaniałej pogody oraz możliwości przeżycia wakacji swojego życia.
W cenie wycieczki znajdują się: przeloty, transfery z i na lotnisko, opieka rezydenta czy pilota, zakwaterowanie w wybranym hotelu, wyżywienie, ubezpieczenie turystyczne, możliwość korzystania z hotelowych udogodnień, takich jak basen czy lokalne drinki.

Dobra organizacja mi
Jak stać się mistr