HomeCiekaweJak zostać dobrym instruktorem fitness?

Jak zostać dobrym instruktorem fitness?

Zajęcia w klubach fitness cieszą się coraz większą popularnością. Wraz ze wzrostem zainteresowania taką aktywnością, zwiększa się również zapotrzebowanie na instruktorów, którzy mogliby prowadzić tego typu zajęcia. Dlatego warto pomyśleć o zdobyciu kompetencji w tym zakresie.

Kurs to podstawa

Pierwszym krokiem na drodze do zdobycia pracy jest kurs instruktora fitness. Tego typu kursy zazwyczaj dają podstawowe przygotowanie do wykonywania tego dosyć wymagającego zawodu. Obejmują wiedzę teoretyczną oraz dużą ilość ćwiczeń praktycznych. Najważniejsze umiejętności, które musi posiadać przyszły instruktor, to tworzenie choreograficznych układów ćwiczeń, które będą zgrane z muzyką oraz dopasowane do poziomu ćwiczącej grupy.

Obecnie nie ma większego problemu ze znalezieniem dobrego kursu instruktora fitness, ponieważ takie szkolenia są organizowane przez wiele szkół, firm i klubów fitness. Kursy różnią się długością trwania, ceną i poziomem trudności. Osoby, które poważnie myślą o podjęciu pracy w charakterze instruktora, powinny zastanowić się nad wyborem bardziej wymagających zajęć, które pozwolą dobrze przygotować się do zawodu.

Dobra kondycja

Kurs instruktora fitness nie wystarczy, aby wykonywać taką pracę. Trzeba być również bardzo wysportowaną osobą. Na pewno osoba, która myśli o wykonywaniu tego zawodu nie powinna obawiać się wysiłku fizycznego. Trzeba liczyć się z koniecznością prowadzania kilku intensywnych zajęć w ciągu dnia.

Dlatego przed przystąpieniem do kursu instruktora fitness warto zainwestować trochę czasu w pracę nad swoją kondycja. Sprawniejsze ciało sprawi, że kurs stanie się łatwiejszy do przejścia, a praca będzie przynosiła jedynie przyjemność.

Praca z ludźmi

Praca instruktora fitness to przede wszystkim praca z ludźmi, których trzeba uczyć, ale także nieustannie motywować do podejmowania nowych wyzwań. Dlatego dobry instruktor musi posiadać odpowiednie umiejętności interpersonalne. Powinien łatwo nawiązywać kontakt z ludźmi, a także wyróżniać się entuzjazmem i pozytywnym nastawieniem. Dzięki temu wszyscy będą czuli się zadowoleni nawet po najbardziej wyczerpującym wysiłku.

Kolejnym bardzo ważnym elementem tej pracy jest właściwe przygotowywanie się do prowadzenia zajęć. Instruktor jest odpowiedzialny za tworzenie układów ćwiczeń, które muszą tworzyć spójną całość, ale powinny modelować wszystkie partie ciała. Wiedza w zakresie układania zajęć przekazywana jest między innymi na dobrych kursach instruktora fitness, które kładą duży nacisk na ten praktyczny element pracy.

Artykuł powstał we wspłpracy ze specjalistami z Akademii Total Fit Center

FOLLOW US ON:
Jak ciało reaguje n
E-szkolenia dla każ