HomeDom i WnętrzeJaką wyciskarkę do soku wybrać?

Jaką wyciskarkę do soku wybrać?

Świeży sok to doskonały dodatek do posiłków, a także źródło wielu witamin i minerałów. Jednocześnie częste przygotowywanie takiego napoju może wydawać się stosunkowo męczące i kłopotliwe. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie urządzenie, które ułatwi ten proces.

Wyciskarki – sok w kilka chwil

Wyciskarka do soków to najprostszy sposób na szybkie przygotowywanie smacznego soku w domowych warunkach. Przy wyborze konkretnego urządzenia warto jest zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W sklepach dostępne są wyciskarki ręczne oraz elektryczne, które różną się szybkością pracy, a także w dużym stopniu ceną.

Wybór odpowiedniej wyciskarki do soku powinien być podyktowany głównie indywidualnymi potrzebami. Trzeba brać pod uwagę przede wszystkim częstotliwość użytkowania urządzenia oraz ilości przygotowywanego soku. Jednocześnie znaczenie ma także z jakich produktów będzie przygotowywany napój. W sklepach można znaleźć na przykład ręczne wyciskarki przeznaczone jedynie do cytrusów. Ceny takich prostych narzędzi zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

Elektryczna wyciskarka do soków

Taką wyciskarkę można wykorzystać do zrobienia smacznego soku z warzyw oraz owoców, w tym także warzyw liściastych oraz różnych ziół. Wiele urządzeń tego typu da się również zastosować do innych zadań, na przykład do mielenia orzechów lub kawy, a także do przyrządzania musu. Jest to więc wbrew pozorom dosyć uniwersalne rozwiązanie, które na co dzień przyda się do innych prac kuchennych.

Dużą zaletą wyciskarek do soku jest jakość stosunkowo wysoka napoju, który udaje się dzięki nim przygotować. Dla wielu osób, które wkładają wysiłek w robienie domowego soku, duże znaczenie ma jego jakość oraz wartości odżywcze. W przeciwieństwie do sokowirówek, wyciskarki umożliwiają zrobienie napoju, zawierającego wszystkie wartości odżywcze owoców i warzyw. Przygotowany w ten sposób płyn nie będzie klarowny, ponieważ zawiera włókna roślin, a także cząsteczki miąższu.

Wyciskarki ręczne

Na manualną wyciskarkę do soku mogą zdecydować się osoby, którym nie zależy na przygotowywaniu dużych ilości napoju. Takie rozwiązanie będzie odpowiednie na przykład w przypadku robienia soków jedynie na potrzeby jednej osoby.

Wśród tego typu urządzeń można znaleźć wyciskarki przeznaczone specjalnie do cytrusów, ale także takie, które poradzą sobie z innymi owocami oraz z zieleniną, kiełkami i ziołami. Są wystarczające do domowego użytku, jednak przy większej ilości soku mogą okazać się dosyć mało wydajne i męczące.

Artykuł powstał we współpracy z Cook Store

FOLLOW US ON:
Stojak rowerowy w fo
Odzież sportowa - j