HomeCiekaweKiedy zdecydować się na badanie wariograficzne?

Kiedy zdecydować się na badanie wariograficzne?

Badanie przy użyciu wariografu nie jest jeszcze szczególnie popularną metodą rozwiązywania sporów, lecz wszystko wskazuje na to, że w przeciągu zaledwie kilku lat będzie ono na porządku dziennym. Jest to zasługa nie tylko rozwijającej się technologii, ale także bardziej otwartego podejścia do alternatywnego rozstrzygania konfliktów. Promujące tę nową technikę organizacje, jak choćby Instytut Badań Wariograficznych uświadomiły wielu ludzi, że wykrywacz kłamstw może stanowić złoty środek na wiele problemów.

Ograniczenia użytkowania wariografu

Polskie prawo stwierdza jasno, że na przeprowadzenie badania wariografem musi zostać wyrażona zgoda. Testowanie czyjejś prawdomówności bez wiedzy danej osoby jest niemoralne i ma duży potencjał do nadużyć. Poza tym, nie ma szczególnych ograniczeń podczas przeprowadzania wariografii.

Metoda ta jest dość popularna wśród firm, które prowadzą rekrutację nowych pracowników. Z racji, że dyskryminacja podczas zatrudniania jest nielegalna, zabrania się zadawania pytań na temat:

  • Orientacji seksualnej
  • Wyznania
  • Przekonań politycznych

Informacje te niczemu nie służą, a mogą potencjalnego pracownika wprawić w dyskomfort. Bardziej szczegółowe informacje na temat użyteczności wykrywacza kłamstw dla firm znajdują się pod adresem http://www.wariograf.com.pl, który każdy zainteresowany przedsiębiorca powinien odwiedzić. Na wspomnianym portalu widnieje także cennik usług.

Zalety wykrywania kłamstw podczas rekrutacji

Prowadząc rozmowę z potencjalnym, przyszłym pracownikiem zadaje się rozmaite pytania. Chociaż CV wraz z wywiadem mogą zapewnić nam wystarczająco dużo informacji o danym kandydacie, to zawsze istnieje ryzyko, że zataił on pewne fakty na temat swojej przeszłości, bądź przypisał sobie cudze osiągnięcia. Aby mieć pewność, że mamy do czynienia ze szczerą i lojalną osobą, najlepiej jest zdecydować się na użycie wariografu, który ujawni wszelakie próby oszustwa. Dłuższe, regularne użytkowanie wykrywacza kłamstw zazwyczaj wiąże się ze specjalnymi zniżkami.

Czym charakteryzują
Sklep z meblami