HomeCiekaweŁańcuszki srebrne – prezent uniwersalny

Łańcuszki srebrne – prezent uniwersalny

Jeśli nie wiemy, jaką biżuterię podarować komuś bliskiemu, dobrym wyborem będą łańcuszki srebrne. Różnią się między sobą próbą, czyli ilością czystego srebra. Najlepsza srebrna biżuteria o próbie 925 jest najbardziej pożądana.

Łańcuszki srebrne – trzeba o nie odpowiednio dbać

Niektórzy twierdzą, że srebra nie należy trzymać z innymi metalami nieszlachetnymi, aby nie czarniało. Przyczyna czernienia srebra jest zupełnie inna, a odpowiadają za nią związki siarki, zawarte w atmosferze. Na szczęście są specjalne środki do czyszczenia srebra, które można kupić za niewielką sumę pieniędzy.

Łańcuszki srebrne dla niej i dla niego

Srebrne łańcuszki są świetnym prezentem dla kobiety, gdyż są bardziej uniwersalne od złota, które nie przez wszystkich jest lubiane. Niemniej jednak niektóre osoby są na srebro uczulone, dlatego robiąc prezent komuś kto nosi biżuterię z rzadka i najczęściej ze stali chirurgicznej, trzeba się wcześniej zorientować, czy nie cierpi z powodu alergii na srebro.

W sklepach jubilerskich znajdziemy duży wybór łańcuszków srebrnych. Ostatnio bardzo modną biżuterią stały się chokery, także w wersji ze srebra. Ten trend lat 90-tych podbija znów serca wszystkich miłośników mody. Srebrny choker holograficzny pięknie odznacza się na szyi kobiety i pasuje zarówno do eleganckiej sukienki koktajlowej, jak i miejskiego stylu.

Dla panów są łańcuszki srebrne o grubszym splocie, noszone samodzielnie lub z krzyżykiem, czy nieśmiertelnikiem. Takie łańcuszki z pewnością dodadzą szyku i elegancji.

Czy krzesła inspiro
Jak kupować markowe