HomeZdrowie i UrodaLiposukcja – ratunek chirurgii plastycznej dla ludzi z nadwagą

Liposukcja – ratunek chirurgii plastycznej dla ludzi z nadwagą

Niegdyś zabiegi chirurgii plastycznej przeznaczone były dla nielicznych. Decydowali się na nie jedynie zamożni ludzie, najczęściej aktorzy, piosenkarze i inne osobistości znane z życia publicznego. Dzisiaj chirurgia plastyczna stałą się zdecydowanie bardziej dostępna. Z powodu dużej konkurencji na rynku ceny zabiegów są niższe, przez co więcej ludzi może sobie na nie pozwolić.

Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?

Często błędnie uważa się, że w chirurgii plastycznej chodzi tylko o upiększanie swojego ciała. jednak chirurgia plastyczna zajmuje się także, a może i przede wszystkim, likwidowaniem defektów powstałych wskutek chorób i wypadków. Ponadto, zabiegi są często jedyną szansą na normalne życie dla wielu ludzi. Jedną z takich operacji jest liposukcja, która pomaga ludziom z dużą nadwagą wrócić do pełnej funkcjonalności.

Liposukcja – zabieg odsysania tłuszczu

Na samym początku warto zaznaczyć, że jest to dosyć poważna operacja chirurgiczna. Dlatego też, przed podjęciem tak poważnego kroku jak skorzystanie z chirurgii plastycznej warto wypróbować inne metody odchudzania. Liposukcja, jak każda inna operacja niesie bowiem za sobą ryzyko mniej lub bardziej poważnych powikłań.

Na czym polega liposukcja?

Jest wiele technik przeprowadzania liposukcji. Najpopularniejszą i najczęściej stosowaną jest liposukcja ssąca. Stosując tę metodę, lekarz zaznacza na ciele miejsca, z których będzie odsysał tłuszcz. Następnie, po zrobieniu niewielkiej wielkości nacięcia, wprowadza pod skórę specjalną igłę, która to podłączona jest do maszyny odsysającej. Jest to oczywiście pewne uproszczenie, jednak można powiedzieć, że maszyna odsysająca działa analogicznie względem tkanki tłuszczowej jak odkurzacz względem kurzu.

Inną powszechnie stosowaną w chirurgii plastycznej metodą jest liposukcja z USG. W tym wypadku komórki tłuszczu są niszczone przez skórę za pomocą fal ultrasonograficznych lub też ultradźwiękowych. Po zastosowaniu tej metody niezbędne jest również wykorzystanie liposukcji ssącej, ponieważ trzeba odessać spod skóry rozpuszczony tłuszcz. Metoda ta jest krytykowana przez niektórych chirurgów, którzy twierdzą, że fale ultrasonograficzne oraz ultradźwiękowe mogą mieć bardzo negatywny wpływ na stan skóry.

Gdzie można zastosować liposukcję?

Jeśli chodzi o miejsca na ciele z których można odessać tłuszcz to w zasadzie nie ma w tym względzie ograniczeń. Najczęściej przeprowadza się liposukcję brzucha, pośladków czy też ud. Nie brakuje jednak klientów klinik chirurgii plastycznej, którzy życzą sobie, aby odchudzić na przykład ich policzki.

Ograniczenia dla ludzi z bardzo dużą nadwagą

Co prawda liposukcja może być zbawienna dla ludzi z dużą ilością tłuszczu, to jednak jej przeprowadzenie u takich ludzi jest szczególnie utrudnione, ponieważ po zabiegu pozostają wiszące fałdy skóry. Całe szczęście chirurgia plastyczna nie pozostaje bezradna wobec tego problemu. Istnieją specjalne zabiegi, którym są zwykle zmuszeni poddać się pacjenci ze wspomnianym powyżej problemem.

Do konsultacji zapaszamy na Chirurgia plastyczna – prywatna klinika | Art&Med

FOLLOW US ON:
Jakie zawody popular
Jak wybrać lampy do