HomeDom i WnętrzeŁóżko – jakie wybrać?

Łóżko – jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego łóżka nie jest prosty – należy wciąż pod uwagę szereg czynników. Podstawowym jest oczywiście,dla kogo łóżko ma być przeznaczone: czy dla dziecka, czy może osoby dorosłej. Od tego parametru zależeć będzie nie tylko rodzaj ramy, ale przede wszystkim długość łóżka i jego dodatkowe atrybuty. Jakie?

Łóżko dla dziecka

Wybierając łóżko dla dziecka konieczne jest dopasowanie modelu do wieku malucha. Niemowlęta oraz dzieci do lat 3 powinny spać w łóżkach z dodatkowymi szczebelkami dookoła ramy łóżka. Dzięki nim możemy mieć pewność, że dziecko nie wypadnie w trakcie niespokojnego snu. W przypadku dzieci nieco starszych zasadne jest kupienie klasycznego łóżka, opartego na normalnej ramie. Takie łóżko, np. wykonane z litego drewna, z pewnością zapewni komfort i wygodny sen dla naszych dzieci.

Łóżko dla osoby dorosłej

Łóżka do sypialni dobieramy najczęściej na podstawie tego, czy ma ono służyć jednej, czy dwóm osobom. Łóżka jednoosobowe odznaczają się elegancką linią oraz wykorzystaniem wysokiej jakości drewna. Łóżka dwuosobowe tworzone są z dbałością o najdrobniejsze detale, nierzadko ozdabia się je również zagłówkami, tapicerowanymi elementami. Łóżka dwuosobowe najczęściej mają długość 200 cm, ich szerokość waha się od 140 do 200 cm.

FOLLOW US ON:
Nowoczesne oprogramo
Niewielka łazienka