HomeCiekaweMalarstwo cyfrowe a tradycyjne

Malarstwo cyfrowe a tradycyjne

Malarstwo cyfrowe a tradycyjne

Tworzenie obrazów bez względu na epokę czy styl swoje źródło ma w wyobraźni twórczej. Jest także sposobem komentowania otaczającego nas świata, rodzajem nietuzinkowej interpretacji. Prawdę o naszym byciu można przekazać w skromnym portrecie, w nakreślonym z rozmachem pejzażu, ale także w fantastycznym dziele Digital Painting czy motion design.

Malarstwo cyfrowe, korekty i działania na kilku płaszczyznach

Człowiek współczesny lubi robić kilka rzeczy jednocześnie. Podobnie rzecz się ma w przypadku sztuki cyfrowej. W odróżnieniu od malarstwa tradycyjnego mamy tutaj możliwość pracowania równolegle na kilku poziomach. W każdym momencie także możemy wprowadzić korektę, zmianę. Zdecydowanie inaczej niż w dziele fizycznym, w którym nie sposób wymazać raz położonej plamy czy nakreślonej kreski.

Jeśli chcemy poznawać możliwości kryjące się w nowoczesnych programach służących tworzeniu sztuki, to Photoshop kurs online z całą pewnością nam je przybliży. Wiele innych interesujących kursów znajdziemy tutaj: cgwisdom.pl.

Malarstwo tradycyjne, czas i życie

Obrazy tworzone metodą tradycyjną wydają się być bliższe życia, które przepływa i nie pozwala wnosić żadnych poprawek. Tymczasem dzieła cyfrowe są bliskie wyobraźni, w której wszystko jest możliwe, łącznie z powrotami do przeszłości.

Różnorodność cyfrowej twórczości

Digital Painting, Concept Art, Game Art, projektowanie postaci, environment design – sztuka w wersji cyfrowej daje wiele możliwości wypowiadania artystycznej oryginalności. Różnorodność i radość tworzenia – przecież od zawsze cechowały prawdziwych artystów. Decydując o tym, czy dane dzieło jest wartościowe, czy stanowi tylko efekt powtórzenia. Autentyczna sztuka bowiem powstaje od wewnątrz – z samego środka nieskończonej imaginacji.

Wnętrza w stylu now
Fantazyjnie czy skro