HomeCiekaweMasaż klasyczny – czy warto?

Masaż klasyczny – czy warto?

Gabinety kosmetyczne stale poszerzają swoje oferty o różnego typu masaże, a chętnych na tego typu zabiegi stale przybywa. Oprócz masażu klasycznego mamy do dyspozycji także te o tajemniczo brzmiących nazwach. Niezależnie od tego, na jaki masaż się zdecydujemy, możemy liczyć na szereg korzyści.

Dlaczego warto zdecydować się na masaż klasyczny?

Dzięki masażowi klasycznemu możliwe jest bardzo szybkie pozbycie się napięcia mięśniowego, które potrafi nieźle dać się we znaki. Masaż polecany jest przede wszystkim sportowcom, jednakże każdy z nas może liczyć na liczne korzyści zdrowotne. Nie zapominajmy o tym, że stres w dzisiejszych czasach towarzyszy nam praktycznie każdego dnia, dlatego też warto sięgnąć po sprawdzone i skuteczne metody relaksacyjne. Masaż klasyczny jest jedną z nich.

Za pomocą masażu klasycznego możemy zredukować wiele najróżniejszych dolegliwości zdrowotnych. Dzięki masażowi można nawet ujędrnić skórę i pozbyć się zbędnych kilogramów, gdyż usprawnia on przemianę materii. Możemy liczyć także na zredukowanie uczucia chronicznego zmęczenia i ciągle spiętych mięśni.

Masaż klasyczny nie zawsze jest wskazany dla każdego

Chociaż dzięki masażowi klasycznemu możliwe jest pozbycie się wielu nieprzyjemnych dolegliwością i usprawnienie organizmu, to jednak nie w każdym przypadku wskazane jest korzystanie z tego typu rozwiązań. Masaż jest bezinwazyjną i bezpieczną metodą, jednakże są pewne przeciwwskazania do jego wykonania.

W grupie osób, które nie powinny decydować się na masaż klasyczny, znajdują się pacjenci borykający się ze stanami zapalnymi, naczynkami, tętniakami, krwiakami, miażdżycą, osteoporozą, chorobami krwi, nowotworami, nadciśnieniem, epilepsją, wrzodami, kamicą nerkowa, gorączką. Nie zaleca się także sięgania po zabieg masażu w przypadku kobiet, które właśnie miesiączkują.

Masaż klasyczny to nie jedyna opcja – jakie rodzaje masażu mamy jeszcze do dyspozycji?

Podczas wykonywania masażu klasycznego sięga się zwykle po tradycyjne techniki masowania, dzięki którym można zmniejszyć napięcie, poprawić wygląd skóry i zrelaksować się. Na technikach masażu klasycznego opiera się masaż leczniczy, który stosuje się w przypadku określonych schorzeń. Podczas zabiegu sięga się także po różnego typu środki, które wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i rozgrzewające.

W przypadku osób aktywnych fizycznie stosuje się masaż sportowy, dzięki któremu można zredukować skutki zmęczenia mięśni i zapobiec ich uszkodzeniom w przyszłości. Jest też masaż segmentarny, po który sięga się podczas leczenia schorzeń narządów wewnętrznych. Do dyspozycji mamy także masaż punktowy, kręgosłupa, odchudzający, twarzy czy też masaż stóp.

Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA

Sekret nieskazitelne
Zalety przeszczepu w