HomeZdrowie i UrodaMasaż który leczy

Masaż który leczy

Często po intensywnym wysiłku fizycznym odczuwamy pewnego rodzaju bóle np. w okolicy kręgosłupa. Mogą nas boleć mięśnie- wtedy naprzeciw dolegliwością wychodzi masaż leczniczy, który jak sama nazwa wskazuje, ma nas leczyć. Relaks podczas takiego zabiegu jest pewny i stanowi właściwy pozytywny skutek uboczny. Zamiennikiem takiego masażu może być basem z biczami wodnymi. Jednak nic nie zastąpi ludzkich dłoni, które w inteligentny i fachowy sposób dotrą szybko do źródła bólu.

Skuteczność masażu

Wiele osób z bólem kręgosłupa przekonało się o skuteczności masażu leczniczego. Początkowo większość ludzi lekceważy bóle w okolicach kręgosłupa i jest to wielki błąd, ponieważ ból to zwyczajny sygnał, który daje nam nasz organizm. Ważne jest, aby szybko reagować na wszelkie dolegliwości bólowe.

Najczęściej osoby z bólem kręgosłupa otrzymują skierowanie na masaż leczniczy. Bóle kręgosłupa są zjawiskiem częstym i wynikają z wad postawy, siedzącego trybu życia, jak również jego przeciążeniami. Masaż jest również konieczny w nagłych przypadkach takich jak np. rwa kulszowa. Innymi słowy, masaż jest polecany przy różnego rodzaju napięciach mięśniowych, często powodowanych przewlekłym stresem. Masaż leczniczy ma szerokie zastosowanie i jest wykorzystywane także przy rehabilitacjach po złamaniach, skręceniach, czy zwichnięciach. Efektem masażu jest zmniejszenie bólu, obrzęku i wielu innych dolegliwości związanych z uszkodzeniami mechanicznymi.

Zasady masażu leczniczego

Na pewno masaż leczniczy wymaga specjalistycznej i gruntowej wiedzy w zakresie anatomii i fizjologi człowieka. Należy pamiętać, że nie każdy fizjoterapeuta jest bardzo dobrym masażystą. Masaż powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego rehabilitanta.

Prawidłowa wizyta rehabilitacyjna powinna się składać z wywiadu, w którym osoba kompetentna dowiaduje się o pacjencie niezbędnych informacji. Nasze ciało to świątynia, która musi być odpowiednio zadbana, a więc do każdego aspektu należy podchodzić w sposób kompleksowy i indywidualny.

Wiele osób, które po raz pierwszy udają się na wizytę do masażysty, nie wie czego się spodziewać. Dużo osób bierze ze sobą ręcznik, jednak jest przeważnie nie potrzebne, ponieważ stoły do masażu obłożone są jednorazowym podkładem. Sam zabieg jest bardzo przyjemny, chyba że cierpimy na pewne dolegliwości bólowe, które powinny być złagodzone po odpowiednio przeprowadzonym masażu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

Buty w nietypowych r