HomeDom i WnętrzeMaterace dla wymagających – co wybrać?

Materace dla wymagających – co wybrać?

Współcześnie kupując nowe łóżko tak samo wiele uwagi poświęcamy nowemu materacowi. Od tego elementu zależy nie tylko nasza wygoda, ale przede wszystkim zdrowie. Na szczęście w sklepach producentów znajdziemy wiele interesujących modeli. Jaki materac okaże się strzałem w dziesiątkę?

Jakie materace są wybierane najczęściej?

Wśród sklepowych faworytów sprzedawcy wymieniają przede wszystkim materace kieszeniowe oraz piankowe. W przypadku tych pierwszych w ich wnętrz znajdziemy klasyczne sprężyny. Nie są one jednak połączone ze sobą: każda z nich znajduje się w osobnej kieszeni, przez co nie ocierają się o siebie, nie powodują nieprzyjemnego dźwięku. Dodatkowo takie rozwiązanie sprawia, że materac ugina się jedynie w miejscu, gdzie faktycznie został przyciśnięty.
W przypadku materaców warstwowych producenci postawili na innowacyjność – każda z warstw ma odpowiadać za zwiększenie komfortu użytkownika. Wśród warstw znajdziemy piankę termoplastyczną, która dopasowuje się do naturalnych kształtów ciała pod wpływem naszego ciepła. Warstwy stworzone z naturalnej owczej wełny mają nas lepiej izolować od chłodu z podłoża. Wiele producentów wykorzystuje również włókna traw morskich czy kokosów, aby mogły one chłonąc wilgoć. Dzięki temu wewnątrz materaca nie pojawiają się grzyby i drobnoustroje.

Warto również wspomnieć o modelach przeznaczonych dla alergików. Są one tworzone z materiałów hypoalergicznych, odpornych na wnikanie drobnoustrojów, kurzu.
Czytaj więcej na visby.pl.

FOLLOW US ON:
Monostudio – proje
Jak zapewnić sobie