HomeTurystykaMazowsze – warto zwiedzać!

Mazowsze – warto zwiedzać!

Mazowsze - warto zwiedzać!

Mazowsze to jeden z najbardziej intrygujących regionów Polski. Ta historyczna kraina leżąca w środkowym biegu Wisły, ze względu na setki lat odrębności politycznej i względnej niezależności wykształciła swoistą kulturę i folklor, które są prawdopodobnie najcenniejszych kapitałem turystycznym tego obszaru. Mazowsze warto więc zwiedzać i poznać!

Aby osobom odwiedzającym Mazowsze pomóc w zaplanowaniu swoich podróży, samorząd województwa zaoferował najbardziej nowocześniejsze wsparcie. Chodzi o aplikację „Play Mazovia”, która udanie zastępuje teczkę z mapami oraz przewodnikami. Za pomocą tabletu lub smatfona można więc łatwo zaplanować tur po interesujących muzach oraz galeriach sztuki, czy też dowiedzieć się, gdzie znajdują się najpiękniejsze parki.

Co ciekawe, aplikacja pozwala także na rywalizację z bliskimi – jak opowiadają twórcy, logując się, otrzymujemy punkty za odwiedzenie każdego wyszczególnionego miejsca. To świetny pomysł na to, aby swoją rodzinę i przyjaciół inspirować do poznawania historii, krajobrazów oraz interesujących miejsc w tej historycznej krainie.

Odwiedzając Mazowsze warto przy tym zatrzymać się nieco na uboczu warszawskiej aglomeracji. Choć stolica Polski warta jest obejrzenia, to właśnie w pewnym oddaleniu od niej znaleźć można nie tylko niespodziewane atrakcje, ale także doskonałe obiekty hotelowe. Świetnym tego przykładem jest maleńka wieś Ossa, ulokowana w pobliżu Rawy Mazowieckiej, której centrum stanowi dziś jeden z najlepszych polskich hoteli – Hotel Ossa Congress and Spa.

Hotel ten może być idealnym centrum wypadowym do zwiedzania historycznego Mazowsza. Znajdujący się w dogodnej odległości od Warszawy, pozwala nie tylko w godzinę dotrzeć do Warszawy, ale też uniknąć miejskiego zgiełku i podczas kilku dni urlopu nie tylko pozwiedzać, ale także odpocząć. Czterogwiazdkowy hotel to bowiem wizytówka tak swojego regionu, jak i branży – wysoka jakość usług idzie w parze z doskonałym obiektem i gwarantującym wiele atrakcji otoczeniem.

Mazowiecki samorząd zachęca do pokochania regionu. I warto to zrobić – będzie to bowiem miłość ze wzajemnością!

Podróże kształcą
Tarta z truskawkami