HomeDom i WnętrzeMeble ogrodowe dla małych przestrzeni

Meble ogrodowe dla małych przestrzeni

Niewielka przestrzeń tarasu, balkonu czy ogrodu nie powinna powstrzymywać nas przed realizacją marzeń o miejscu wypoczynkowym na świeżym powietrzu. Dzisiaj producenci mebli ogrodowych zapewniają nam wiele intersujących kolekcji, wśród których znajdziemy elementy idealne do niewielkich przestrzeni wypoczynkowych. Które z nich wybrać?

Meble odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Najważniejszą cechą mebli ogrodowych powinna być ich wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. Takie meble to doskonała inwestycja – nie musimy martwić się o odkształcenia, łamanie, koślawienie czy utratę żywego koloru. Wśród najczęściej polecanych mebli wymienia się komplety technorattanowe – ten rodzaj tworzywa nie odkształca się, ma wspaniałą fakturę imitującą naturalny rotang. Nieporowata struktura technorattanu nie chłonie wilgoci czy brudu, przez co jej czyszczenie nie sprawia żadnego problemu.

Meble ogrodowe z technorattanu doskonale prezentują się na niewielkich tarasach – wystarczy stolik ogrodowy oraz kilka krzeseł, aby na balkonie zaaranżować miejsce idealne do odpoczynku. Dysponując większą przestrzenią możemy zdecydować o wykorzystaniu nowoczesnych sof narożnych czy foteli wiszących. Interesującą propozycją są także leżanki ogrodowe.

Zabezpiecz meble ogrodowe na czas jesieni i zimy!

Jak dbać o meble ogrodowe poza sezonem? Długotrwałą ekspozycja na negatywne warunki atmosferyczne może przyczynić się do powstawania mikropęknięć w naszych meblach ogrodowych. Aby tego uniknąć warto wybrać nowoczesne pokrowce ogrodowe. Lekkie i przewiewne pokrowce pozwolą szczelnie okryć mebel czy parasol ogrodowy, zabezpieczając go przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych w czasie jesieni, zimy czy podczas przedłużającej się nieobecności w domu.

FOLLOW US ON:
Żywienie w chorobie
Dlaczego warto przep
hamam-project.org zestawy ogrodowe aluminiowe krzesło metalowe sklep online