HomeDom i WnętrzeMeble w stylu art déco

Meble w stylu art déco

Meble w stylu art déco

Dyskretna uroda międzywojennego świata wprowadzona do nowoczesnego wnętrza? Wyważone piękno przywołujące ducha pierwszej połowy dwudziestego wieku? Niebanalne retro z pewnością wprowadzi do twojego salonu nutkę melancholii. Będzie sprzyjało zamyśleniu.

Koncepcja sztuki art déco

Twórcy art déco uważali, że nasza wewnętrzność i zewnętrzność są skorelowane. Otoczenie, w którym żyjemy, wywiera ogromny wpływ na to, jak żyjemy. Dlatego tak ważne jest to, jak urządzimy nasze wnętrza. Wszystko to, co się w nich znajduje – meble, dodatki, dekoracje – musi zapewniać nam komfort. Meble powinny sprzyjać naszemu życiu i być jego ozdobą.

Wyjątkowość przedmiotów

Otaczające nas rzeczy zostały docenione przez twórców art déco. Meble jako przedmioty sztuki użytkowej musiały być piękne, ale piękno to było nowocześnie pojęte, oparte na prostocie, choć równocześnie zakładało wykorzystywanie najlepszych materiałów. Sztuka wkroczyła do rzeczywistego świata ludzkiego bytowania.

Przenieść się do przeszłości

Sztuka art déco dostaje się także do naszych wnętrz – znajduje się na wyciągniecie ręki, która trzyma elegancką filiżankę i kładzie ją na szklany stolik przypominający kubistyczne konstrukcje. Przywołuje ją komoda lakierowana na wysoki połysk. Te przedmioty przenoszą nas do czasów jazzu i małej czarnej od Coco Chanel.

Po prostu patrz

Reprodukcja obrazu Tamary Łempickiej powieszona nad sofą wprowadzi do naszego wnętrza tajemniczość kobiecości. Geometryczność przedstawionych postaci przemieni zwykłą ścianę w kawałek galerii sztuki, gdzie zatrzymujemy się na chwilę i rozmyślamy.

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Złamany klucz – p
Czy wybór okien ma