HomeZdrowie i UrodaMedycyna estetyczna: poprawa owalu twarzy, wypełnianie ust

Medycyna estetyczna: poprawa owalu twarzy, wypełnianie ust

Coraz częściej Polki decydują się na korzystanie z pomocy medycyny estetycznej. Ta stosunkowo młoda dziedzina medycyny zdobywa coraz większą rzeszę miłośników. Wpływa na to obszar jej działania, wykorzystywane materiały wysokiej klasy oraz efekty, które pozwalają odmłodzić nas i dodać pewności siebie. Co warto wiedzieć o medycynie estetycznej?

Najczęściej wykonywane zabiegi: poprawa owalu twarzy, wypełnianie ust, wypełnianie zmarszczek

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie szkodliwych czynników środowiska, nieprawidłowo dobrane kosmetyki, działanie grawitacji. Już po 30. roku życia zauważalne są pierwsze zmarszczki, jak również zmiany w obrębie skóry twarzy: traci ona swoją elastyczność, naprężenie. W wyniku działania grawitacji oraz niedostatecznego nawilżenia. Za odpowiednie nawilżenie naszej skóry odpowiadają: kwas hialuronowy oraz włókna kolagenowe. Wraz z upływem lat w naszym organizmie jest ich coraz mniej, stąd też znacznie gorszy stan skóry.

Aby odwrócić proces starzenia konieczne jest dokładne nawilżanie skóry – do tego potrzebny jest kwas hialuronowy. Medycyna estetyczna oferuje uzupełnianie kwasu w kluczowych partiach twarzy, dzięki czemu możliwe jest skuteczne wygładzenie skóry, nadanie jej elastyczności, zmniejszenie zmarszczek. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest także w celu wypełniania ust – dzięki niemu usta stają się pełniejsze i bardziej kuszące. Kwas hialuronowy sprawdza się także wtedy, kiedy niezbędna jest poprawa owalu twarzy. Wyostrza on rysy, pozwala na wypełnienie zmarszczek.

Czy zabiegi te są bezpieczne? Zdecydowanie tak – podczas ich wykonywania wykorzystywany jest wysokiej jakości kwas hialuronowy, który nie powoduje alergii. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i jest bezbolesny – wcześniej lekarz znieczula wybrane miejsca specjalistycznym kremem. Efekty zabiegów widoczne są już po jego zakończeniu. Niewielka opuchlizna może się utrzymywać do 48 godzin. Przywrócone napięcie twarzy oraz wypełnienia utrzymywać się będzie do ok. 9-12 miesięcy.

Kraków – gdzie wykonać zabieg?

W Polsce istnieje wiele klinik medycyny estetycznej, warto jednak zaufać lekarzom profesjonalistom. Zapraszamy – wypełnianie zmarszczek Kraków

FOLLOW US ON:
Klasy opon - jakie o
Wygodna, niewielka s